img

Pět tipů na úspěšné hubnutí

Pět tipů na úspěšné hubnutí

Stále se vám nedaří zhubnout? Možná jste nezvolila tu správnou cestu, po které byste ke štíhlé postavě měla vykročit. Ujistěte se prostřednictvím našeho článku, že děláte opravdu maximum proto, abyste získaly vysněnou postavu. V několika bodech si představíme základní tipy pro úspěšné hubnutí.

1) Samotný sport rozhodně nestačí

Pokud jste se rozhodla hubnout, nevěřte tomu, že stačí začít sportovat a kila půjdou dolů sama. Cvičení samotné sice potřebujete také, ale spíše pro vytvarování postavy a nabrání svalů. Tuků se musíte zbavit také úpravou jídelníčku.

Pokud už ale hledáte nějaký druh sportu, který by vám s úbytkem tuků co nejvíce pomohl, mělo by se jednat o kardio činnost, tedy například aerobik, zumbu nebo tolik oblíbený běh. Abyste se dostaly do kardio zóny, během které shazujete přebytečný tuk, musíte se činnosti věnovat delší dobu. Spalování tuků startuje až zhruba po dvaceti minutách od zahájení činnosti.

2) Při hubnutí se změně jídelníčku prostě nevyhnete

Čím dřív se však do tohoto úkolu pustíte, tím lépe. Stačí postupně ze svého jídelníčku vyřazovat nezdravá a tučná jídla. Zvýšit byste naopak měly přísun vitamínů a sacharidů. Pokud si nejste jisté, jak jídelníček upravit a nechcete šlápnout vedle, obraťte se raději na výživového poradce. Změny v jídelníčku je totiž třeba dělat s rozumem a nechtít vše měnit hned najednou. To je totiž jedna z mnoha cest k neúspěchu.

3) Mlsejte zdravě

Pokud je vaším problémem to, že neustále musíte něco jíst například při sledování filmu, pak popřemýšlejte o možných alternativách, které byste místo chipsů a slaných tyčinek mohli pojídat. Nakrájejte si například kousky ovoce nebo zeleniny, doplňte je oříšky a máte vystaráno. Taková pochutina k filmu nejen že skvěle chutná, ale také vás zasytí na delší dobu. Vyzkoušejte tuto metodu a uvidíte, že vám chipsy už nikdy víc chybět nebudou.

4) Nezapomínejte se pořádně nasnídat

Častou dietní chybou je vypuštění snídaně ze svého denního jídelníčku. Spousta lidí se domnívá, že když škrtne jedno jídlo, kila půjdou zázračně dolů, ale není tomu tak. Jídlo je po ránu důležité pro nastartování našeho metabolismu, a proto byste ho vynechávat rozhodně neměly. Všeobecně platí, že lépe je jíst malé porce častěji za den než velké a méně často. Myslete na to vždy, když si jídlo připravujete.

5) Zhubnutím nic nekončí

Pokud se vám podařilo zhubnout na vaši vysněnou váhu, je poněkud předčasné se radovat. Samotné zhubnutí totiž nestačí. Nově získanou váhu je třeba si udržovat a nesklouznout zpět ke starým stravovacím návykům. Pokud tak učiníte, můžete očekávat dostavení nepříjemného jo-jo efektu, díky kterému nejen že shozená kila naberete zpět, ale přidají se k nim ještě další, což patrně nechce nikdo z vás.

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Péče o pleť je důležitou součástí naší každodenní rutiny. Abychom ji udrželi zdravou a krásnou, mnoho lidí sáhne po přírodních olejích. Tyto oleje...

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci je důležitá pro zlepšení kvality života žen. Existuje několik způsobů, jak snížit bolest při menstruaci, jako jsou...