img

4 tipy na efektivní home office

4 tipy na efektivní home office

Velká část populace se s termínem home office určitě setkala mnohokrát, ale pravděpodobně se většině o práci z domova mohlo jen zdát. Do nedávna výsada králů či vzácnost, dnes již spíše denní chleba velkého množství zaměstnanců.

Komfort postele, pohodlná pohovka, neustálý přísun nových seriálů nebo neutichající potomci můžou celou home office situaci pořádně zkomplikovat. Jak zefektivnit práci z domova? Jak se neutápět ve stresu a jak si lépe zorganizovat čas? Nebojte se, nejste v tom sama!

1. Rutina je základ

Pravděpodobně jste byla zvyklá do zaměstnání vstávat brzy ráno, osmihodinová pracovní doba vám vyhovovala. Den v kanceláři uběhl jako voda a vy jste se po práci mohla věnovat dětem, rodině nebo svým zájmům. Nastavte si rutinní režim i při práci doma.

Každý den vstávejte ve stejnou hodinu, usedněte k nedokončené práci a podávejte skvělé výkony! Když si vyhradíte určitý časový úsek během dne na práci, vyhnete se tak stresovým chvílím, kdy se budete trápit nad nekončící kupou práce a určitě najdete i čas na rodinu, sportování nebo chvilky relaxu. Ano, rutina je základ!

2. Postavte si svou vlastní kancelář

Určitě nezůstávejte s pracovními záležitostmi v posteli nebo u zapnuté televize! Postel je přece místo na odpočinek, pokud se práci budete věnovat právě tady, nic pozitivního z toho nebude. Pracovní morálku nahradí myšlenky na spánek, a to je opak efektivní práce.

Zkuste si doma vyhradit jedno konkrétní místo, ze kterého se budete pracovním povinnostem věnovat. Všechny potřebné materiály k práci si přeneste ke svému novému pracovnímu stolu, navoďte si kancelářskou atmosféru a s chutí se pusťte do práce.

3. Svatý klid

Jednoduché jako facka, že? Ne tak úplně. Všichni členové rodiny doma, neustálý hukot a najednou se zdá, že je klid nad zlato. K práci a dobrým výsledkům potřebujete osobní prostor, chvíli ticha a ničím nerušený čas. Zkuste poprosit své blízké o moment jen pro vás, určitě vám vyjdou vstříc. I oni určitě ocení chvíli ticha a samoty pro plnění svých vlastních povinností.

4. Nepřemáhejte se

V práci přece taky nepracujete 14 hodin denně! Pokud to není nutné a nemusíte dohánět resty, dávejte si pauzy a relaxujte. Každý aspekt vašeho života musí být vyvážený, jinak nebudete spokojená vy, ani váš šéf s dodanými pracovními výsledky.

Zkuste si pracovní čas zpříjemnit kávou nebo oblíbeným časem a určitě nevynechávejte přestávky na oběd nebo na svačinku. Ovoce nebo oříšky vám pročistí hlavu, dodají cenné vitamíny a pomůžou vám dosáhnout lepšího výkonu.

Home office neznamená práci 24 hodin 7 dní v týdnu, tak nezapomínejte po work session opustit domov, zajděte si na procházku nebo se doma věnujte něčemu, co vám dělá radost.

BONUSOVÉ TIPY NA ZÁVĚR

– Pusťte si k práci instrumentální hudbu. Na internetu najdete nepřeberné množství různých playlistů k práci nebo na soustředění. Vaše work flow bude obdivuhodná!

– Vyzkoušejte techniku POMODORO. Jedná se o techniku organizace času. Tato technika vás naučí lépe pracovat s časem. Zaměříte se na jeden konkrétní úkol a tomu budete v úseku 25 minut věnovat své maximální úsilí. Po uplynulém intervalu si dáte krátkou pauzu.

– Stáhněte si aplikaci Forest. Krásně zpracovaná aplikace, která je dostupná pro Android i iOS, vám zablokuje na vámi zvolený čas vybrané aplikace. Po ukončení časového úseku vám vyroste stromeček. Aplikace je úžasně motivační 🙂

Dámy, tak povídejte! Pomohl vám náš článek o něco vylepšit práci z domova? Dejte o tom vědět kamarádkám a sdílejte ho dál!

Proč mi váha stojí na místě?

Proč mi váha stojí na místě?

Ahoj přátelé, věrní fanoušci a všichni, kdo máte rádi pohyb! V poslední době se nám kumuluje spousta dotazů na téma váhového úbytku. Protože každý...

Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat

Saunování je skvělý způsob, jak se účinně zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu i duši. Chceš-li z toho vyždímat maximum a vyhnout se přitom...