img

4 tipy na pohyb (nejen) v době koronaviru

4 tipy na pohyb (nejen) v době koronaviru

Celý svět se zastavil a většina obyvatel s ním. Neustálé sezení u televize, nekončící práce za počítačem, možná trochu víc svačinek, než by sis dala během klasického pracovního dne a minimum pohybu. Zní ti to povědomě? Nejsi sama!

Od března je většina našeho národa nucena zůstat doma kvůli pandemii nového typu koronaviru COVID-19. Běžně aktivní sportovci musí trénovat doma, návštěvníci fitness center se do posiloven podívali teprve na konci dubna a snad všem se na váze ukazuje číslo o trochu vyšší než v době nekoronavirové. Jak získat výbornou fyzičku a zlepšit imunitní systém? Přinášíme vám tipy na aktivní činnosti, které vám pomůžou s udržením krásné postavy i za nouzového stavu v době koronaviru!

1. Běžte, utíkejte!

Samozřejmě ne od pracovních povinností a školních úkolů. Běh je jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit u nás, zbavuje stresu a pomáhá vyčistit hlavu. Běhat můžete kdykoliv a kdekoliv, potřebujete k tomu jen sportovní obuv, pohodlné oblečení, případně motivační hudební playlist. Můžete zvolit lesní cestu, běh parkem nebo přírodou se psem, městskou trasu mezi domy nebo jen intenzivní běh do schodů. Pokud se rozhodnete rekreačně běhat do míst, kde se nacházejí lidé, nezapomeňte si vzít roušku.

TIP: Pokud nemáte běh zrovna v lásce, můžete si zkusit stáhnout aplikaci, která vás k aktivitě motivuje. Společnosti Nike a Adidas nabízejí aplikace pro Android i iOS, které za vás spočítají uběhlé kilometry, spálené kalorie a mnohem více. Vyzkoušet můžete i aplikaci Zombies, Run!. Jedná se se o dobrodružnou hru z prostředí zombie apokalypsy. Ve hře jste běžec, v reálném prostředí sbíráte předměty a pomocí zvukových efektů máte pocit, že je opravdu konec světa, a tak utíkáte jako o život!

2. Jízda na kole nebo procházka

Určitě máš ve svém okolí krásná místa, na kterých jsti dlouho nebyla nebo si je ještě neměla čas navštívit. Sedni na kolo a objevuj blízkou přírodu. Určitě máš v blízkosti svého domova cyklostezku nebo trasu, která tobě a tvým přátelům dokáže zpříjemnit odpoledne. Pokud nejsi fanynka jízdy na kole, stačí vzít psa a jít na procházku. Zamyslete se. Nemáte v okolí rozhlednu s krásným výhledem nebo kopec, který by stálo za to zdolat?

3. Zkuste jógu!

Pokud se necítíte na sportování venku nebo vám není příjemná představa možného nasazování roušky mezi lidmi, vyzkoušejte aktivitu, která se dá dělat z pohodlí domova. Popularita jógy stále stoupá a vyzkoušet by si ji měl každý! Oblíbená činnost snižuje hladinu stresu, pomáhá s lepším dýcháním a zvyšuje celkovou flexibilitu těla. Na YouTube najdete obrovské množství různých návodů na jógu pro začátečníky, ale i pro pokročilé.

TIP: Jestli vám nevyhovují online videa na platformě YouTube, můžete si stáhnout jednu z mnoha aplikací, která se věnuje výuce jógy.

4. Překonej sebe sama!

Vymysli si nějakou výzvu nebo challenge, která tě bude motivovat k pravidelnému pohybu a ke zlepšení vašich sportovních výsledků. Co si zkusit každý den zaběhnout 2 km? Nebo udělat 30 dřepů a 20 sed lehů? A co si pravidelně změřit, jak dlouho se udržíte v pozici plank? Dokážeš se naučit stojku? Fantazii se meze nekladou!

TIP: Sledujte na Instagramu @aktin, který často sdílí různé sportovní challenge a výzvy!