img

5 chyb, které dělá každý, co chce zhubnout!

5 chyb, které dělá každý, co chce zhubnout!

Chce shodit pár kilo, ale nevíte jak na to? Dřete se několik dlouhých týdnů pečlivým cvičením a výsledky nejsou znát? Možná děláte něco špatně. Proto vám dnes přinášíme článek, ve kterém se dočtete, jaké nejčastější chyby dělají lidé, kteří chtějí zhubnout!

Jíst jen 3x denně? NE!

Je daleko efektivnější jíst méně, ale častěji. Ideálně je to 6x denně, kdy nepocítíte hlad ani skuhrající žaludek.

Nejideálnější je svačit bílý jogurt či oříšky. Přísun energie vám totiž znemožní myslet na hříšné sladkosti.

Žádné sacharidy?

Je pravda, že byste měli omezit jídla jako je například rýže, chléb nebo brambory. Avšak úplně bez sacharidů být nemůžeme. Proto se doporučuje jako přílohu vybrat například celozrnné pečivo, luštěniny či těstoviny.

Cvičení nalačno

I když se to zdá logické, že cvičení po ránu může být nejefektivnější, opak je pravdou. Každý po ránu nemá dostatek cukru, proto při cvičení nemá co spalovat a místo odstranění tuků se zbavíme pouze svalů.

Nezatěžujte játra ani ledviny

Játra i ledviny dokáží naše tělo detoxikovat. Proto nejsou zapotřebí speciální očistné kúry či džusy. Soustřeďme se spíše na kvalitní a čerstvé potraviny, díky kterým tyto orgány nebudeme příliš zatěžovat.

Dejte si zmrzlinu nebo pizzu

Pokud jste se zařekli, že již nikdy se nedotknete čokolády, pizzy nebo zmrzliny, nemusíte to dodržet. Pokud tyto jídla nebudete jíst každý den, občas našemu hubnutí vůbec neuškodí.