img

5 drobností, které vám zlepší váš pracovní den!

5 drobností, které vám zlepší váš pracovní den!

V práci strávíme více než polovinu svého života. A ruku na srdce – ne všichni jsme z toho úplně nadšení. Je přirozené, abychom v práci cítili negativní emoce, avšak nemůžete dopustit, aby byly na denním pořádku.  Ukážeme vám pět věcí, které vám pracovní den učiní mnohem příjemnější.

Žádné dojíždění

Každý druhý tráví hodinu v autobuse, dvacet minut v metru či několik minut v autě. A to jen proto, aby se dostal do tolik neoblíbené práce. Tento čas byste ale neměli prolelkovat, ale spíše plně využít. Začněte číst knihy, poslouchat podcasty či audioknihy. Během cesty metrem či autobusem můžete vyřídit maily nebo se připravit na poradu. Těch třicet minut ráno a i na zpátečné cestě odpoledne vám nabídne hodinku, kterou můžete kreativně využít pro sebe.

Kolegové

Během dne byste si měli udělat čas na popovídání se svými kolegy. Ať už u obědové přestávky nebo při stání u tiskárny. Pokud totiž znáte lidi kolem sebe a budete s nimi v kontaktu, bude se vám do práce chodit příjemněji a s větší chutí.

Buďte užiteční

I když své vlastní práce máte nad hlavu, nezapomeňte a pomáhejte i ostatním co to jde. Pokud uvidíte, že je něco potřeba udělat, jednoduše to udělejte. Pokud někdo potřebuje pomoct, svou jí nabídněte. I když teď asi nevěříte, tak svou laskavostí si „upgradujete“ pracovní den.

Vypnout mozek

Tím, že se během dne zaměříte i na jiné věci než ty pracovní, budete mít pocit, že děláte i něco jiného a tak si i práci začnete užívat. Choďte na oběd do nových restaurací, dopřávejte si kulturu či sport, zajděte na nákupy nebo na popovídání s kamarádkou. Lehký avšak každodenní odstup od vaší práce vám dá novou energii a chuť se do této práce zase vrátit.

Zakončení dne cvičením?

Ano, nejlepším způsobem je na konci pracovního týdne si zacvičit a vypořádat se tak s každodenními stresy života. Můžete z toho udělat i každodenní rituál.

4 tipy na efektivní home office

4 tipy na efektivní home office

Velká část populace se s termínem home office určitě setkala mnohokrát, ale pravděpodobně se většině o práci z domova mohlo jen zdát. Do nedávna...

Připravte se na pracovní pohovor

Připravte se na pracovní pohovor

Jdete se ucházet o nové pracovní místo a jste zbytečně nervózní? Věřte, že v takové situaci je asi každý, ale někteří vědí, jak se připravit tak,...

5 tipů na zábavu online

5 tipů na zábavu online

Čas se táhne, všechny povinnosti hotové a nuda začíná být ubíjející. Pravděpodobně jste už vyzkoušela všechno. V televizi běží pouze nudné zprávy a...