img

5 tipů na zábavu online

5 tipů na zábavu online

Čas se táhne, všechny povinnosti hotové a nuda začíná být ubíjející. Pravděpodobně jste už vyzkoušela všechno. V televizi běží pouze nudné zprávy a vy nevíte, do čeho píchnout. Přinášíme vám skvělé tipy, které určitě využijete, až na vás zase padne znuděnost a nutkání bavit se. A všechno online!

1. Sprechen Sie Deutsch?

Samozřejmě byste mohla zapnout Netflix nebo prokrastinovat u romantických komedií, ale proč volný koronavirový čas nevyužít pro získávání nových znalostí? Možná jste se vždy chtěla naučit další cizí jazyk, angličtina vám nestačí nebo byste chtěla zkusit, jestli platí přísloví „kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem“. Teď je ten správný čas začít se učit německy, japonsky, italsky nebo třeba rusky.

TIP: Vyzkoušejte aplikaci Prectime.cz, která vám dozajista s výukou cizích jazyků pomůže. Jazykový pomocník je dostupný pro Android i iOS.

2. Online kurzy a webináře

Pokud vám učení jazyků nic neříká, vyzkoušejte některou z dalších vzdělávacích online technik. Webová stránka (i aplikace) coursera.org nabízí nepřeberné množství různých kurzů jejichž absolvování zvládnete z pohodlí domova. Coursera kvůli celosvětové epidemii zpřístupnila velké množství online kurzů zdarma, takže si vybere snad každý. Můžete se naučit programovat, upravovat fotky, základy copywritingu nebo si udělat kurz o magii ve středověku.

Druhou možností online vzdělávání je účast na všemožných webinářích či live streamech. Stačí chvíli pohledat na sociálních sítích a objevíte úžasné a zajímavé přednášky, které vás obohatí o nové znalosti.

3. Knihy a literatura

Kdy jste měla naposledy čas přečíst si dlouhou a poutavou knihu? Navíc zdarma a v elektronické verzi. Na stránkách Databáze knih najdete skvělé knižní tituly, a to zcela zdarma. Mezi vybranými e-knihami najdete světové bestsellery i ty největší klasiky.

4. Nezapomínejme na kulturu!

Že vám už chybí návštěvy divadel, toulky po muzeích nebo pravidelné výlety k plátnům kin? Užijte si kulturu z pohodlí domova! Milovnicím divadelních představení z celého srdce doporučuji pobrouzdat po internetu a určitě najdete obrovské množství skvělých divadelních spolků, které hrají i v době koronavirové. Na svých obrazovkách můžete naladit například Divadlo na Vinohradech, Městské divadlo Brno, Divadlo J.K. Tyla Plzeň nebo proslulé Divadlo Kalich.

Pokud ráda navštěvujete muzea a chybí vám pohled na umělecká díla a pravidelné rozjímání na výstavách, určitě navštivte některou z online prohlídek světových muzeí. Kromě naší Národní galerie můžete navštívit i opravdu skvostné výstavy muzeí po celém světě. British Museum, Louvre nebo National Gallery of Art ve Washingtonu DC vám určitě vykouzlí úsměv na rtech.

5. Objevujte podcasty!

V poslední době se s audio podcasty roztrhnul pytel! A to je jen dobře! Každá z nás si najde své. Streamovacích platforem je opravdu hodně. Mezi nejoblíbenější patří Spotify, Google Podcasts nebo třeba Apple Podcasts. Najdete podcasty zaměřené na lifestyle, na rozhovory se známými osobnostmi, ale taky zpravodajské či politicky zaměřené podcasty.

Vyzkoušela jste některou z doporučených online aktivit? Zaujal vás některý z tipů a máte v plánu ho vyzkoušet? Sdílejte náš článek a dejte o něm vědět ostatním 😉

Proč mi váha stojí na místě?

Proč mi váha stojí na místě?

Ahoj přátelé, věrní fanoušci a všichni, kdo máte rádi pohyb! V poslední době se nám kumuluje spousta dotazů na téma váhového úbytku. Protože každý...

Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat

Saunování je skvělý způsob, jak se účinně zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu i duši. Chceš-li z toho vyždímat maximum a vyhnout se přitom...