img

5 věcí, které běžně děláme, ale škodí nám

5 věcí, které běžně děláme, ale škodí nám

Každý máme nějaký ten zvyk a činnost, které děláme automaticky a v dobré víře, že jsou prostě správné. Například při úklidu toalety se nejvíce zabýváme tím, abychom odstranili co nejvíce bakterií, ale přitom si neuvědomujeme, že mnohem víc těchto škůdců najdeme úplně někde jinde.

Tyčinky do uší

Asi každý z nás si někdy čistil uši za pomocí vatových tyčinek. Víte ale, že 19 % uživatelů se při jejich použití opravdu zranilo? Bohužel tyto tyčinky sluchovod nevyčistí, pouze posune špínu hlouběji do ucha a tím se může zhoršit sluch. Proto by se touto tyčinkou mělo čistit uši pouze lehce zvenku.

Čištění zubů a jazyka

Rada, abychom si místo zubů spíše pořádně čistili jazyk, je tak trochu špatná. Lidem, kteří trpí zápachem z úst samozřejmě prospěje vyčištění jazyku, avšak může se taky stát, že při pořádném drhnutí si spustíte dávivý reflex či povrchové zranění. Pozor na to!

WC prkénko má nejvíce bakterií?

Pokud jste to právě vy, kteří chodí na toaletu s mobilem, zpozorněte. Pak nejenže nemáte pořádný klid při „potřebě“, ale nechováte se ani příliš hygienicky. Když spláchnete, ihned poté vezmete telefon do ruky, a tak vám na mobilním zařízení ulpívají takové škodlivé bakterie jako je například e.coli nebo salmonela.

Kobercům nestačí pouze vysavač

Měkké polstrování a vysoké chlupy roztoči přímo milují. Proto není pravda, že stačí jednou za čas pouze vyluxovat a máte vyhráno. Nejlepší by bylo se koberců zbavit, hlavně v případě, pokud trpíte alergií čí astmatem. Pokud ale bez koberce nemůžete žít, použijte tzv. mokré čištění.

Tulit se se svým domácím mazlíčkem?  

Milovníci zvířat to jistě znají – tulení a mazlení se svými parťáky mají na denním pořádku. Taky byste ale měli vědět, že právě oni jsou těmi, co mohou roznášet salmonelu. Proto po každém mazlení byste si měli umýt ruce. Co se týče ptactva, čistit klec by se jim měla denně, a klec s opeřencem by nikdy neměla být v kuchyni.