img

Bikram jóga jako cesta k vysněné postavě

Bikram jóga jako cesta k vysněné postavě

Mnohé z nás sní o dokonalé postavě, ale představa vydřených hodin v posilovně nás spíše odrazuje než motivuje. Co kdybychom vám řekli, že se dá docílit vysněného těla i bez přísných diet a vyčerpávajícího cvičení? Připravte se propotit cestu k vaší vysněné postavě jinak – představujeme vám Bikram jógu, novinku, která vám ukáže cestu k lepší postavě skrze pot a s úsměvem.

Jak to celé funguje?

Při Bikram józe se nemusíte bát, že byste se trápili. Cvičí se ve vyhřátých místnostech s teplotami dosahujícími až 42°C. A věřte nám, i ten největší odpůrce potu se v takovém prostředí neubrání. Ale nebojte, nejde jen o pot. Toto cvičení je navržené tak, aby bylo příjemné a efektivní zároveň. Doporučujeme pohodlné, bavlněné oblečení, které dobře absorbuje pot, a nezapomenout ani na hydrataci.

Ukázka cvičení Bikram jógy

Cvičení nemusí být bolest

Bikram jóga je živoucí důkaz, že se můžete potit a zároveň se cítit skvěle. Lekce trvající 90 minut kombinuje jóga pozice a dýchací techniky. Pomalé pohyby ve spojení s vysokou teplotou zrychlují metabolismus a pomáhají spalovat tuk. Nejenže tak podporujete hubnutí, ale také detoxikujete lymfatický systém, zlepšujete flexibilitu, podporujete krevní oběh, zvyšujete kapacitu plic a dokonce čistíte pokožku díky otevření pórů v teple, což umožňuje odstranění nečistot.

Je Bikram jóga to pravé ořechové pro vás?

Zda je Bikram jóga pro vás, nejlépe zjistíte, když si lekce vyzkoušíte. Pokud jste již zvyklé na teplo sauny, vysoké teploty vám pravděpodobně nebudou činit potíže. Zkuste na lekci pozvat i přátelé – společně to půjde lépe a zábavněji. Je známo, že společně se hubne snáze. Bikram jóga ale není vhodná pro každého – děti a osoby s kardiovaskulárními onemocněními by ji měly raději vynechat. Jsme si jisti, že i vy na lekci Bikram jógy najdete radost a úsměv, zatímco se budete potit k vytoužené postavě.