img

Dej sbohem staré postavě. Prostě jdi běhat!

Dej sbohem staré postavě. Prostě jdi běhat!

Vyhlaš rozchod se svou starou postavou a vyraž na běh – nejlepšího kamaráda každé ženy, která sní o štíhlejší siluetě. Už tě nebaví počítat každé zbytečné kilo navíc? Běh je odpovědí, kterou hledáš.

Ať už chcete vědět, pro koho je běh jako stvořený, jaké má plusy, kde všude můžete dát svým nohám volný průběh, nebo co byste si měli obout, abyste si běh užily na plné pecky – všechny tyto odpovědi najdete v našem článku.

Letní sezóna klepe na dveře, tak neváhejte a běžte naproti svému snu o dokonalé postavě. Běh je totiž v kurzu u všech žen, které touží po zlepšení své formy.

Běh: Každý si najde to své

Běh patří mezi univerzální sporty, které sluší skoro každému. Kromě posílení srdce, zlepšení metabolismu a spalování tuků, běh formuje tělo od hlavy k patě – tonizuje zadeček, stehna, lýtka a dokonce i paže, které jsou neustále v pohybu. Ale pozor, běh není pro každého. Pokud vážíte o něco víc nebo máte potíže s klouby, dávejte na běh pozor.

Co s sebou na běh

Už jste vyrazily a nic vám neuniklo. Díky radě od kamarádky víte, že základem jsou kvalitní boty a pohodlné oblečení, které vás nebude nikde škrtit. Ale co to píchání v boku? Možná špatně dýcháte nebo jste před během jedly. Nebojte se toho. Když vás píchne, prostě přejděte do chůze, až to přestane, můžete zase dát do běhu.

Výdrž při běhu

Jste v běhu nováčci? Nemusíte hned lámat rekordy. Vezměte to klidně, střídejte běh s chůzí – jak to dělali už staří Indiáni. A když už budete cítit, že je toho moc, stačí zvolnit. Běh se s touto metodou stane méně náročným a výsledky se dostaví.

Vybavení pro běh

Na běh toho moc nepotřebujete – stačí pevné boty a pohodlné oblečení. A nezapomeňte, běhat můžete kdekoliv a nemusíte to dělat samy. Pozvěte na běh kamarádky, vyřešte společně svět a udělejte něco pro své tělo.

Od běhu do práce až na maratón

Běh může být začátkem něčeho velkého. Dnes obehněte blok kolem domu, zítra už možná začnete trénovat na maratón. A kdo ví? Možná se kvůli běhu setkáte s novými přáteli nebo dokonce s láskou svého života.

Tak na co ještě čekáš? Vyraž ven a nech svět za sebou s každým krokem. Běž si zlepšit den!

Nastartuj svůj den s úsměvem

Nastartuj svůj den s úsměvem

Některá rána jsou prostě tvrdší než jiná. Víte o tom, že ty dny, kdy by se člověku nejvíc chtělo zahrabat zpátky do peřin s čokoládou a knížkou v...