img

Ginkgo biloba – Nejen pro vaši paměť, ale pro celé tělo

Ginkgo biloba – Nejen pro vaši paměť, ale pro celé tělo

Známý příběh, že? Jakmile si začneme připadat trochu „starší“, naše paměť začne hrát divadlo a najednou si nepamatujeme, kam jsme položili klíče, a nebo dokonce vlastní narozeniny. Ale neboj, na scénu přichází hrdina ve formě stromu – ginkgo biloba! Tento strom nejenže nám může pomoct s pamětí, ale má i celou řadu dalších supermocí, které posílí naše tělo a mysl. Pojďme se tedy společně podívat, co všechno nám ginkgo biloba může nabídnout.

Superlátky schované v listech

Když se řekne ginkgo biloba, většina z nás si představí listy. A není divu, listy jinanu dvoulaločného (ano, to je ten samý hrdina) jsou plné úžasných látek, které nám mohou pomoci. Flavonoidy jsou v tomto případě jak superhrdinové, kteří nás chrání před různými nemocemi způsobenými volnými radikály – ano, třeba i před rakovinou. Flavonoidy prostě nechtějí, aby se ty škodlivé radikály dostaly dovnitř a dělaly nepořádek.

Ale to není vše! Kromě flavonoidů jsou tu i terpeny a ginkgolidy, které se postarají o to, aby byly naše cévy průchodné a krev mohla volně proudit tam, kam má. A když je krevní oběh v pohodě, tak je v pohodě i náš mozek a s ním i paměť. Kdo by nechtěl mít svůj mozek jako dobře promazaný stroj, že?

Na co všechno si ginkgo bilobu můžeme dát 

Pokud si myslíš, že ginkgo biloba je jen pro ty, co si nemohou vzpomenout, kde mají klíče, tak jsi na omylu. Ginkgo je skvělý pomocník i při problémech s cévami. Ať už jde o křečové žíly nebo kornatění cév, ginkgo je tu, aby nám pomohlo. A kdyby toho nebylo dost, může pomoci i s prokrvením intimních partií a zlepšením sexuálního života. Takže ano, ginkgo může zařídit, že se budeme cítit lépe i v ložnici.

Ginkgo biloba: V jakých formách se dá sehnat?

Na trhu najdeme ginkgo biloba v různých podobách – od tablet až po doplňky stravy. Většina z nich je zaměřena na zlepšení prokrvení a funkce mozku, ale najdou se i takové, které se snaží o celkovou harmonizaci a výživu našeho nervového systému. Takže ať už máš ráda pilulky nebo by sis raději dala ginkgo biloba s ranní ovesnou kaší, určitě najdeš formu, která ti bude vyhovovat.

Závěrem

Neboj se investovat do svého zdraví a zkus ginkgo biloba. Tento strom (nebo spíše jeho listy) má opravdu co nabídnout. Ať už chceš podpořit svůj mozek, cévy, nebo třeba sexuální život, ginkgo biloba může být tím pravým pomocníkem. Vždyť přece chceme, aby náš tělesný i duševní stroj fungoval co nejlépe, že?