img

Jak na snadnější úklid domácnosti

Jak na snadnější úklid domácnosti

Málokoho z nás baví domácí úklid, ale vyhnout se mu zkrátka nelze. Obzvlášť pokud máte velkou domácnost, úklid se pro vás stane nepříjemným oříškem, který na vás čeká po návratu z práce. Jak uklízet efektivně, aniž byste se z toho zbláznily a každý den běhaly s hadrem v ruce?

Na úklid myslete už při zařizování

Už během nákupu vybavení do interiéru je třeba myslet na to, jak bude probíhat úklid. Třeba pokud si kupujete například nábytkovou stěnu, pořiďte si takovou, která má mírně skloněnou vrchní desku, a nebude se tak na ni usazovat prach. Pokud máte plno malých drobností, které si chcete ve svém interiéru vystavit, pouvažujte o koupi vestavěné skříně s prosklenými dvířky, za kterými budou předměty vystaveny a také dokonale chráněny.

Opatrné buďte také s nákupem vysokého množství květin, které ač vypadají skvěle, také potřebují pravidelně zbavovat prachu. Podobné je to s kožešinami, které bývají na podlaze. Komplikovaně se z nich vysává prach a jiné nečistoty, takže je raději umístěte tam, kde se moc nechodí a nehrozí tak, že budou často znečištěné. Pohlídejte si zkrátka vše potřebné, jelikož úklid pak bude mnohem snadnější. Před úklidem přerovnejte do papírové krabice drobné předměty, které v interiéru máte, aby se vám snáze utíraly povrchy.

Jdeme na to

Než se pustíte do úklidu, ujistěte se, že máte všechny prostředky a pomůcky, které budete k úklidu potřebovat. Zbytečně byste pak ztrácely čas, kdybyste musely pro nějaké chybějící věci do obchodu. Samotný úklid začínejte od stropu a postupujte směrem dolů. První tak na řadě budou pavučiny, prach a nábytek. Podlaha patří až na závěr úklidu. Až budete mít dokončen úklid interiéru, měla by na řadu přijít okna.

S těmi vám může pomoci speciální robot na umývání oken. Ten stačí upevnit na okno a spustit. Sám už se postará o čistotu vašich oken, aniž by vás to stálo nějakou námahu nebo čas. Stejně skvělým pomocníkem je i robotický vysavač. Opět ho pouze zapnete a necháte jej pracovat. Obsahuje navíc speciální čidla, která zabrání tomu, aby narazil do nábytku nebo spadl ze schodů.

Obraťte se na úklidovou firmu

Pokud jste od rána do večera v práci a nestíháte domácí úklid, není nic snazšího, než kontaktovat úklidovou firmu. Ta už se o úklid postará za vás a můžete si být jisté, že tak uklizenou domácnost jste ještě neměly. To je dáno jednak tím, že úklidové firmy disponují kvalifikovanými pracovníky, kteří úklid zvládají hravě a dobře vědí, jak má takový uklizený interiér vypadat, a jednak také tím, že při úklidu zaměstnanci používají ty nejkvalitnější prostředky, se kterými mají dobré zkušenosti. Neztrácejte zbytečně čas úklidem, když jej můžete delegovat na někoho jiného. Raději věnujte svůj ušetřený čas něčemu mnohem zábavnějšímu.

Proč je důležité třídit odpad

Proč je důležité třídit odpad

Třídění odpadu je téma, které se nás všechny nějak týká, a možná ti přijde, že o něm slyšíš a čteš na každém kroku. Ale víš, proč je to opravdu...