img

Jak přežít sluníčko a nezbláznit se

Jak přežít sluníčko a nezbláznit se

Ahoj, milovnice sluníčka a vitamínu D! Víš, že ty sluneční paprsky, co tak milujeme, protože nám dodávají energii, zlepšují náladu a kouzlí úsměv na naše tváře, mají i svou temnější stránku? Ano, mluvím o tom, že kromě krásného bronzu mohou také přispět k tvorbě vrásek, nebo horšímu – k poškození kůže s rizikem rakoviny.

Sluneční paprsky: Kamarád, nebo nepřítel?

Nejprve si to ujasněme: Slunce je super, ale všechno s mírou. Ty horké paprsky jsou sice skvělé na tvorbu vitamínu D, ale pokud nejsme opatrní, můžeme si kůži pěkně spálit. A co je horší, neustálé opalování bez ochrany zvyšuje riziko rakoviny kůže. Takže, přátelé, chráníme se!

„To dneska nehoří, nemusím se mazat…“

Kolikrát jsi tohle řekla a pak litovala? Ano, i když sluníčko nepálí jako v Egyptě, UV záření je stále silné. Takže zapomeň na výmluvy a raději se namaž. Dětem dopřej opalovací mléko s UV faktorem 50 a sobě klidně 30. Lepší přeopatrný než rudý jako rak.

Siesta: Nejen španělská specialita

Ve španělštině znamená „siesta“ odpolední odpočinek, a věř, že v době od 12 do 16 hodin je to nejlepší aktivita, kterou můžeš praktikovat. Sluníčko má totiž právě v těchto hodinách největší sílu. Děti, zvířata, babičky, všichni domů a relaxovat!

Když tě sluníčko překvapí…

No jo, stalo se. Přes všechnu opatrnost a přípravu jsi skončila jako pečená paprika. Co teď? Panthenol je tvůj první přítel. Pomůže ti okamžitě a pomůže kůži se zklidnit. Po jeho vsáknutí použij mléko po opalování, které tě osvěží a dodá potřebné vitamíny.

Pokud nemáš nic z lékárny po ruce, mléčná koupel je super nápad. Dva litry mléka do vany, trochu vlažné vody a alespoň čtvrt hodiny relax. A pokud je to vážně zlé, kokosový olej nebo třeba rakytníkový olej ti pomůže kůži regenerovat.

Domácí čajovna

Miluješ čaj? Výborně! Zelený nebo černý čaj udělá divy i na spálenou kůži. Vlažný odvar si nalij na postižená místa a sleduj, jak to krásně chladí a uklidňuje.

Tak ať sluníčko hřeje, ale nepeče! Buď chytrá a opatrná, ať si léto užiješ na maximum, a ne v bolestech s aloe vera v ruce.

Jak si dopřát a zůstat fit?

Jak si dopřát a zůstat fit?

Toužíš po malém hříšném potěšení, ale nechceš se vzdát svého diety a hubnutí? Není třeba zoufat, přináším ti tipy, jak si můžeš pochutnat a přesto...