img

Jak si poradit s úzkostí?

Jak si poradit s úzkostí?

Jste nervózní, ustaraní, vyděšení nebo naštvaní? Trápí vás peníze, zdraví, práce, rodina či láska? Vaše srdce bije rychle, dýchání je mělké a rychlé a vy potřebujete jediné – uvolnit se a zhluboka se nadechnout.
Pojďme se podívat, jak zatočit s těmito stavy.

Víte o tom

Pokud jste si vědomi svého emočního stavu, gratulujeme. Je to první krok je snížení úzkosti. Velké plus pro boj s úzkostí je fakt, že si uvědomujete své pocity a vnímáte své reakce těla. Všímavost je důležitou dovedností, kterou bychom měli trénovat.

Zelený čaj

Výzkumy ukazují, že L-theanin neboli zelený čaj, napomáhá omezit rostoucí srdeční frekvenci a krevní tlak. Několik studií i prokázalo, že snižuje úzkost.

Silné bylinky

S úzkostí zatočíte i pomocí silných bylinek, jako je například heřmánek, meduňka nebo levandule. Každá bylinka je něčím specifická a my vám ukážeme čím a jak.

Heřmánek

Hrnek heřmánkového čaje vám pomůže s uklidňováním. Některé sloučeniny v heřmánku se totiž vážou ke stejným mozkovým receptorům jako Diazepam, což je lék používající se na zklidnění a léčbu úzkosti.

Citronový balzám meduňka

Byl používán už od středověku ke snížení stresu a úzkosti a při pomoci se spánkem. Když se o vás bude pokoušet úzkost, uvařte si meduňkový čaj.

Levandule

Opojná, ale zároveň bezpečná vůně levandule má emoční protizánětlivost. Z jedné studie vyšlo, že stomatologičtí pacienti byli méně nervózní, pokud čekárna byla provoněna levandulovým olejem.

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci je důležitá pro zlepšení kvality života žen. Existuje několik způsobů, jak snížit bolest při menstruaci, jako jsou...