img

Jak si poradit s úzkostí?

Jak si poradit s úzkostí?

Jste nervózní, ustaraní, vyděšení nebo naštvaní? Trápí vás peníze, zdraví, práce, rodina či láska? Vaše srdce bije rychle, dýchání je mělké a rychlé a vy potřebujete jediné – uvolnit se a zhluboka se nadechnout.
Pojďme se podívat, jak zatočit s těmito stavy.

Víte o tom

Pokud jste si vědomi svého emočního stavu, gratulujeme. Je to první krok je snížení úzkosti. Velké plus pro boj s úzkostí je fakt, že si uvědomujete své pocity a vnímáte své reakce těla. Všímavost je důležitou dovedností, kterou bychom měli trénovat.

Zelený čaj

Výzkumy ukazují, že L-theanin neboli zelený čaj, napomáhá omezit rostoucí srdeční frekvenci a krevní tlak. Několik studií i prokázalo, že snižuje úzkost.

Silné bylinky

S úzkostí zatočíte i pomocí silných bylinek, jako je například heřmánek, meduňka nebo levandule. Každá bylinka je něčím specifická a my vám ukážeme čím a jak.

Heřmánek

Hrnek heřmánkového čaje vám pomůže s uklidňováním. Některé sloučeniny v heřmánku se totiž vážou ke stejným mozkovým receptorům jako Diazepam, což je lék používající se na zklidnění a léčbu úzkosti.

Citronový balzám meduňka

Byl používán už od středověku ke snížení stresu a úzkosti a při pomoci se spánkem. Když se o vás bude pokoušet úzkost, uvařte si meduňkový čaj.

Levandule

Opojná, ale zároveň bezpečná vůně levandule má emoční protizánětlivost. Z jedné studie vyšlo, že stomatologičtí pacienti byli méně nervózní, pokud čekárna byla provoněna levandulovým olejem.

Nastartuj svůj den s úsměvem

Nastartuj svůj den s úsměvem

Některá rána jsou prostě tvrdší než jiná. Víte o tom, že ty dny, kdy by se člověku nejvíc chtělo zahrabat zpátky do peřin s čokoládou a knížkou v...

Kdy zdravé jídlo nečekaně škodí

Kdy zdravé jídlo nečekaně škodí

Máš to také tak, že si pěkně nabijes talíř věcmi, o kterých si myslíš, že jsou super pro tvoje tělo, a pak najednou bum – dozvíš se, že to nebyla...