img

Jaké hodinky si vybrat na dovolenou?

Jaké hodinky si vybrat na dovolenou?

Když jedete na dovolenou, berete si sebou hodinky? Vždyť na dovolené bychom měli na čas zapomenout. Stres a termíny které nás neúprosně tlačí v před každý den mají zůstat v kanceláři abychom si mohli svobodně užívat bezčasí, nechat vše volně plynout a nerušeně odpočívat.

Na druhou stranu hodinky již dávno nejsou diktátorem, který určuje náš životní rytmus. Tuto funkci předaly chytrým technologiím a samy povýšili na šperk vypovídající o našem vkusu a životních hodnotách. Nic nepodtrhne pánské zápěstí tak, jako kvalitní náramkové hodinky. A dámská ruka vypadá vždy o malý kousek jemněji, obepíná-li ji úzká linka řemínku.

Ale jaké hodinky jsou na dovolenou ideální?

Ze seznamu rovnou vyřazuji ty chytré. Věřím, že o dovolené je dobré omezit přísun informací a věřte, že cinkající upozornění a neustálá kontrola vlastních biorytmů narušuje očistnou atmosféru těch posvátných čtrnácti dní, na které jsme se celý rok těšili. 

No a dál? Vyberte si hodinky přesně podle toho, jací jste!

Aktivní sportovci, blázniví cestovatelé a dobrodruzi, jejichž dovolená snů přetéká adrenalinem, ocení spolehlivé vodotěsné hodinky s funkcemi, usnadňujícími orientaci v čase a prostoru. Přesně takové jsou například pánské hodinky Casio G-Shock. Díky vodotěsnosti a pryžovému řemínku s nimi bez problémů přeplavete oceán. Odolné jsou také proti blátu, prachu a nárazům či vibracím. Jejich velice kvalitní strojek je poháněn solárním pohonem, proto si můžete být jistí, že vás nikdy nenechají na holičkách. Mezi další funkce, které oceníte zejména v divoké přírodě, patří kompas, teploměr nebo určování fáze měsíce. Zkrátka sen každého outdoorového nadšence.

I něžné pohlaví si při výběru sportovních hodinek přijde na své. Vyznavačky dlouhých procházek alpskou přírodou a ranního běhu po písčité pláži si zamilují hodinky Casio BABY-G Step Tracker v jemném pudrovém odstínu. Tyto dámské hodinky nabízí mnoho funkcí, ale specifikem zmíněného modelu je integrovaný krokoměr, díky němuž budete mít kontrolu nad vlastním pohybem.

Ale co když jste v jádru spíš minimalista. Na dovolených obohacujete ducha dobrým jídlem, městskou architekturou a místím folklorem?

Být upraven a krásně vonět je nepsanou povinností každého hotelového hosta. Na dovolených se chceme cítit hýčkáni a obdivováni. Hodinky patří mezi jedny z nejvýznamnějších ukazatelů stylu a společenského postavení. Proto je jejich výběr důležitý stejně jako výběr kabátu, bot nebo kabelky.

Ženy, milující rytmus evropských velkoměst jistě propadnou dámským hodinkám Tommy Hilfiger z kolekce Lilly. Jejich minimalistické tvary, řetízek z kůže nebo oceli a ciferník se strukturou mramoru doladí jakýkoli outfit k dokonalosti. Díky jejich nadčasovému designu a kvalitnímu provedení se stanou na dlouhá léta vašim oblíbeným doplňkem, nejen na cestách.

A jaké hodinky by měl mít muž na večeři v hotelu nebo při procházce na kolonádě? Například funkční a stylové pánské hodinky Vendetta Ontario jsou pravou demonstrací vytříbeného vkusu. Na pánském zápěstí působí jako manifest mužnosti a sebejistoty, která působí nesmírně přitažlivě nehledě na to, v jaké zemi se zrovna nacházíte.  

Nechte čas plynout jen a jen podle vás. Co člověk to osobnost. Ať už trávíte dovolenou na cestách po Evropě, zdoláváte Himaláje nebo relaxujete na zahradě u bazénu, jste to právě vy, kdo se na své hodinky dívá den co den. Proto se při jejich výběru řiďte vlastní intuicí. Milovali jste retro digitálky, které si váš strýček přivezl se západního Německa? I ty jsou v současnosti dostupné na našem trhu. A pokud je chcete mít, kupte si je. Protože ideální hodinky na dovolenou jsou takové, které vám budou dělat radost a vyvolávat dobrý pocit pokaždé, když na ně padnete pohledem.

Proč je důležité třídit odpad

Proč je důležité třídit odpad

Třídění odpadu je téma, které se nás všechny nějak týká, a možná ti přijde, že o něm slyšíš a čteš na každém kroku. Ale víš, proč je to opravdu...