img

Jídla, která vám zhorší menstruaci

Jídla, která vám zhorší menstruaci

Většina z nás, by si při příchodu menstruace zalezla pod deku k televizi a zakousla se do své oblíbené čokolády. To nám přeci pomůže, ne? Omyl! Existují jídla, která nám během těchto dnů prostě spíše škodí. Vyvolávají silnější krvácení nebo větší bolest. Pojďme se podívat, které potraviny to jsou!

To, že se při menstruaci sníží hladina estrogenu a naopak zvýší progesteron v těle, má velký dopad na to, co jíme. Taktéž přijdeme o svou běžnou dávku serotoninu, což je hormon štěstí. Tím pádem se dostáváme do lehkých úzkostí a depresí a snažíme se rozveselit se něčím dobrým a snadno tak podlehneme přejídání.

Slané

Pokud vás během vašich dnů přepadnou nezkrotné chutě na chipsy, oříšky, slané tyčinky či hranolky, musíte odolat. Slané jídlo totiž zvyšuje plynatost a zadržuje tekutiny v těle, čímž si místo úlevy ještě pohoršíte.

Káva

Pokud musíte mít kávu každé ráno, jinak byste se neprobudila, na to můžete v průběhu dne zapomenout. Výzkumy totiž prokázaly, že kofein zhoršuje průběh menstruačního cyklu. Je totiž vazokonstriktor, což znamená, že způsobuje smrštění krevních cév, které prokrvují také vaši dělohu.

Sladkosti

I když odolat sladkému je téměř nemožné, alespoň se o to pokuste. Cukr totiž opravdu zhoršuje průběh menstruace. Jezení sladkostí je v tomto momentě jako přilévání oleje do ohně. Nehledě na to, že cukr je zánětlivý, takže může zhoršit také menstruační křeče.

Tučné

Může se také stát, že dostanete pořádnou chuť na pořádný kus masa. To není zlé. Zlé je naopak tučné maso, masné výrobky, které jsou bohaté na nasycené tuky a ty tak zhoršují menstruační bolesti. Může taktéž způsobit kontrakce dělohy a křeče.