img

Kdy zdravé jídlo nečekaně škodí

Kdy zdravé jídlo nečekaně škodí

Máš to také tak, že si pěkně nabijes talíř věcmi, o kterých si myslíš, že jsou super pro tvoje tělo, a pak najednou bum – dozvíš se, že to nebyla zrovna nejlepší volba? Ano, ve světě jídla není všechno tak růžové, jak se na první pohled zdá. A někdy ti právě ty na první pohled nejzdravější potraviny mohou za zády způsobit menší rozruch.

Tyhle zdravé potraviny? Pozor na čas!

Je fakt, že v určité doba dne ti můžou i ty „nejzdravější“ potraviny udělat spíš medvědí službu. Pojďme se podívat na několik takových potravin, které bys si měla dát na správný čas, aby ti opravdu prospěly. A budeš se divit, co všechno je na seznamu!

Banány: Sladké lákadlo

Banány jsou top. Kdo by je neměl rád? Ale pozor na to, kdy si je dáváš. Dopoledne? Paráda, tvoje tělo si z nich vezme to nejlepší. Ale večer? To raději ne. Důvody? No, kromě toho, že je to cukrová bomba, tak ti mohou večer přidělat zahlenění. Kdo by si to pomyslel, že?

Jablka: Ne vždycky jsou to jen vitamíny

A co jablka? Ty přece musí být zdravé kdykoliv, ne? No, ne tak úplně. Ráno jsou super, ale večer bys měla být opatrnější. Zvýšená kyselost žaludku a překvapivě vysoký obsah organických kyselin ti mohou zkazit pěkný večer.

Jogurty: Bílá čistota s časovým omezením

Jogurty jsou skvělé, pokud si vybereš ty správné, bez tuny cukru. Ale večer? To raději ne. Proč? Protože, podobně jako banány, mohou způsobit zahlenění a kašel. A to není nikdy zábava.

Malé upozornění na závěr

Tak co, překvapilo tě to? No nic, neboj. I když teď víš, kdy je lepší si tyhle potraviny odpustit, nic se nestane, když si občas dáš něco „nezdravě“ večer. Nikdo přece není dokonalý a občas si můžeš udělat i malou výjimku. Hlavně to nepřeháněj a užívej si jídlo s rozumem. A pamatuj – občas se můžeš i odchýlit od pravidel, hlavně to s tím ale nepřeháněj!