img

Kouzelná kopřiva

Kouzelná kopřiva

I když ji někdo nemusí, a to díky své aromatické vůni či nutnosti požahání a následným svěděním, je to nejlepší společník k lepšímu zdraví. Ano, bavíme se o kopřivě dvoudomé. Připravili jsme si pro vás tři tipy, jak kopřivu dvoudomou zařadit do svého života.

Kopřiva v kuchyni

Kopřiva se úžasně hodí pro jarní a letní dny. Můžete si například smíchat pampelišku, sedmikrásku samozřejmě s kopřivou a vznikne vám chutný a výživný salátek.

Pokud vám opravdu nevadí, můžete si ji přidat do polévek či šťouchaných brambor. Výborná je i kopřivová nádivka.

Kopřiva na zdraví

Kopřiva výborně podporuje čištění krve. Prospívá tak hlavně játrům a naší pokožce. Můžete si udělat například týdenní kopřivovou kúru, kdy natrhané kopřivy omyjete a zalijete v hrnci horkou vodou. Vyluhovaný čaj poté můžete pít jak teplý, tak i studený.

Kopřiva na vlasy

Určitě jste zaregistrovali, že kopřiva je důležitou ingrediencí mnoha kvalitních vlasových přípravků. Proto se doporučujeme si udělat kopřivový výluh, jak jsme již změnili o odstavec výše, a vlasy tímto opláchnout.

Kopřivy bojují proti lupům, jemně odmašťuje a vlasy jsou potom lesklejší.

Na zimu si můžete připravit i kopřivy sušené.

Jak se ochránit před slunečním úžehem?

Jak se ochránit před slunečním úžehem?

Sluneční úžeh je vážným zdravotním problémem, který může postihnout každého, kdo se vystavuje přímému slunečnímu záření. Přestože slunce nám dodává...

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...