img

Kouzelná kopřiva

Kouzelná kopřiva

I když ji někdo nemusí, a to díky své aromatické vůni či nutnosti požahání a následným svěděním, je to nejlepší společník k lepšímu zdraví. Ano, bavíme se o kopřivě dvoudomé. Připravili jsme si pro vás tři tipy, jak kopřivu dvoudomou zařadit do svého života.

Kopřiva v kuchyni

Kopřiva se úžasně hodí pro jarní a letní dny. Můžete si například smíchat pampelišku, sedmikrásku samozřejmě s kopřivou a vznikne vám chutný a výživný salátek.

Pokud vám opravdu nevadí, můžete si ji přidat do polévek či šťouchaných brambor. Výborná je i kopřivová nádivka.

Kopřiva na zdraví

Kopřiva výborně podporuje čištění krve. Prospívá tak hlavně játrům a naší pokožce. Můžete si udělat například týdenní kopřivovou kúru, kdy natrhané kopřivy omyjete a zalijete v hrnci horkou vodou. Vyluhovaný čaj poté můžete pít jak teplý, tak i studený.

Kopřiva na vlasy

Určitě jste zaregistrovali, že kopřiva je důležitou ingrediencí mnoha kvalitních vlasových přípravků. Proto se doporučujeme si udělat kopřivový výluh, jak jsme již změnili o odstavec výše, a vlasy tímto opláchnout.

Kopřivy bojují proti lupům, jemně odmašťuje a vlasy jsou potom lesklejší.

Na zimu si můžete připravit i kopřivy sušené.

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...

Co dělat se suchými a popraskanými rty

Co dělat se suchými a popraskanými rty

Suché a popraskané rty jsou velmi častým problémem, který může být způsoben několika faktory, jako je suchý vzduch, nedostatečné množství tekutin...