img

Maliny – lék na oči a rakovinu

Maliny – lék na oči a rakovinu

Příroda dokáže vykouzlit řadu léčivých zázraků, aniž bychom o tom věděli. Například do malin by se měl zamilovat každý diabetik a i ženy, které trápí premenstruační syndrom.

Maliny jsou plné důležitých vitamínů a patří k nejsilnějším antioxidantům, které prospívají mladistvému vzhledu, ale ochrání i před rakovinným bujením. To ale není zdaleka vše. Co ještě dokážou?

Chrání srdce

Maliny jsou úžasné pro srdce a cévy. Může za to mimo jiné vitamín A. Ten je významným antioxidantem, pomáhá snižovat hladinu volných kyslíkových radikálů a tím i míru oxidačního stresu. Antioxidanty pomáhají v prevenci civilizačních onemocnění, jakou jsou právě nemoci srdce a cév, ale i nádorová onemocnění nebo Alzheimerova choroba.

Zabiják rakoviny

Drobné pecičky z malin mohou být někomu protivné, jenže skrývá se v nich důležitá kyselina ellagová.

Pro oči nejen mrkev

Na zdraví očí neplatí jen mrkev, ale řada dalších plodin. Maliny jsou mezi nimi díky obsahu vitamínu A, který vyživuje sítnici, vitamínu C, který snižuje riziko vzniku zákalů a antioxidantu zeaxantinu, který chrání před vážnými nemocemi, případně zpomaluje jejich postup.

Uleví při PMS

Maliny při menstruaci doplní nejen chybějící železo, mohou ulevit dokonce i během premenstruačního období, Bobulovité ovoce, kromě malin tedy i borůvky či ostružiny, zmírňují díky obsahu antioxidantů křeče v podbřišku a  napomáhá urovnat hormonální hladinu v těle.