img

Nastartuj svůj den s úsměvem

Nastartuj svůj den s úsměvem

Některá rána jsou prostě tvrdší než jiná. Víte o tom, že ty dny, kdy by se člověku nejvíc chtělo zahrabat zpátky do peřin s čokoládou a knížkou v ruce, mohou být signálem, že něco není úplně v pořádku? Jestli se takových dní nabírá víc a víc, možná nastal čas něco s tím udělat. Pojďme se podívat, jak se můžeš probouzet s úsměvem a plná energie.

Začínáme u základů – spánek je alfa a omega

Každý z nás potřebuje trochu jiný „dávkový režim“ spánku. Zatímco jeden se obejde s pár hodinkami, druhý potřebuje spát klidně o hodně déle, aby se cítil jako člověk. Takže, kolik hodin spánku potřebuješ, abys byla ráno připravena k akci? Jakmile to zjistíš, přizpůsob svůj režim. A když už máš vstávat brzo, snaž se jít spát dříve a nečiň z toho výjimky.

Pokud jednou polevíš, budeš mít tendenci to opakovat a to se ti může vymstít na zdraví. Ospalost může vést k nevítaným hostům jako jsou závratě nebo migrény. Dodržuj stejný režim chůze do postele i vstávání – tvé tělo si to zvykne a ráno to bude mít o hodně jednodušší. Věř mi, investice do experimentů se spánkem se ti vyplatí. Zjisti jak se kvalitně vyspat.

Jak se probudit s chutí do života

Nechej se ráno probudit nějakou příjemnou melodii, která ti pomůže nastartovat den. Zapomeň na dlouhé válení se v posteli, rovnou zamíř do koupelny. A co by nemělo chybět? Především kvalitní snídaně, která nejenom zažene hlad, ale také nakopne tvůj metabolismus. Sacharidy jsou našimi přáteli, takže co takhle ovesná kaše s ovocem a ořechy, müsli s jogurtem nebo ovocem?

Sklenice čisté vody s kapkou citronu by neměla chybět. Pokud jsi zarytá kávičkářka, možná si svou dávku nech spíš na později. Káva s mlékem a cukrem rozhodně není to pravé ořechové ke snídani. Zkus raději ovocný džus nebo zelený čaj.

Nalaď se na vlnu pozitivních myšlenek

Pokud se probudíš s pocitem, že tě čeká jen spousta nepříjemností, bude těžké vstát. Otoč to a zaměř se na to dobré, co tě čeká. Těšíš se na oběd s kamarádkou nebo večer v divadle? To jsou momenty, na které je dobré myslet hned po probuzení.

Přístup „budu optimista“ ti pomůže nejen vstát s úsměvem, ale udržet si ho na tváři i během náročného dne. I kdyby se něco nepovedlo, svět se nezboří. Pozitivní myšlení je klíčem k tomu, aby každý tvůj den začal a skončil skvěle.