img

Nastartujte svůj den s úsměvem

Nastartujte svůj den s úsměvem

Ne každé ráno člověk vstává s chutí. Někdy jsou dny, kdy by bylo lepší vrátit se zpátky do postele s šálkem horké čokolády a dobrou knihou. Pokud ale takových dnů máte čím dál víc, možná je někde chyba a měly byste začít něco dělat pro její odstranění. Jak vstávat s chutí a plné energie?

Základem je kvalitní spánek

Každý z nás má individuální potřeby co se týče délky spánku. Někomu stačí jen několik hodin, jiný jich potřebuje mnohem více, aby byl důkladně vyspaný a nepodléhal během dne únavě. Zjistěte, kolik hodin spánku potřebujete pro své fungování vy a podle zjištěných výsledků upravte svůj denní režim. Pokud tedy například ráno vstáváte velmi brzy, choďte spát dřív a nepovolujte si žádné výjimky.

Jak jednou režim porušíte, budete tento prohřešek opakovat, což se ve výsledku nepříjemně podepíše na vašem zdravotním stavu, jelikož pokud budete ospalé, může u vás dojít k nepříjemným závratím, migréně a jiným podobným komplikacím. Snažte se také chodit spát a vstávat ve stejnou dobu. Vaše tělo si na to časem zvykne a vstávání tak pro něj bude mnohem přirozenější a snesitelnější. Věřte, že počáteční experimenty se spánkem se vám mnohonásobně vrátí. Zjistěte jak se kvalitně vyspat.

Vstávejte s chutí

Po ránu by vás měla přivítat nějaká příjemná melodie budíku, která vám pomůže nastartovat den. Žádné dlouhé polehávání v posteli vám rozhodně neprospěje, takže vstaňte a zamiřte do koupelny. Vašemu ránu by měla vévodit především kvalitní snídaně, která nejen že pomůže zahnat hlad, ale také nastartuje váš metabolismus. Pro správné fungování vašeho organismu by měla být bohatá na sacharidy.

Zkusit můžete například ovesnou kaši s ovocem a ořechy, müsli s mlékem nebo bílým jogurtem a ovocem a podobně. Vypít byste měly alespoň sklenici čisté vody, případně s kapkou citronu. Pokud se ráno neobejdete bez kávy, dopřejte si ji spíš až v práci. Ke zdravé snídani slazená káva s kofeinem totiž rozhodně nepatří a nahradit by jim měl například ovocný džus nebo zelený čaj.

Těšte se na to, co vás čeká

Pokud ráno budete vstávat s tím, že vás ten den čekají samé nepříjemné záležitosti a vyřizování, vaše motivace vstát bude téměř nulová. Zvolte opačný přístup a zaměřte se jen na to příjemné, co je dnes před vámi. Po pracovním dopoledni vás čeká oběd s kamarádkou? Večer vyrážíte s partnerem do divadla? To jsou přesně ty okamžiky, na které musíte myslet, aby se vám dobře vstávalo.

Váš denní start tak bude plný energie a chuti podnikat nové věci, což je přesně to, co potřebujete. Buďte optimista, a pokud vás ten den čeká i nějaké to zařizování a podobně, ujišťujte se, že vše dobře dopadne, a když ne, tak se svět nezboří. Pozitivní myšlení vám pomůže nejen vstávat s úsměvem, ale udržet si jej na tváři i po celý den, ať už bude sebenáročnější.

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Péče o pleť je důležitou součástí naší každodenní rutiny. Abychom ji udrželi zdravou a krásnou, mnoho lidí sáhne po přírodních olejích. Tyto oleje...

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci

Prevence bolesti při menstruaci je důležitá pro zlepšení kvality života žen. Existuje několik způsobů, jak snížit bolest při menstruaci, jako jsou...