img

Nordic walking a běh s holemi jako cesta k dokonalé postavě!

Nordic walking a běh s holemi jako cesta k dokonalé postavě!

Možná, když slyšíte slovo „hole“, vybaví se vám obraz babičky opírající se o hůl nebo osoby s omezenou mobilitou. Ale kdo by si pomyslel, že tyto pomůcky mohou být také neodmyslitelnou součástí sportovní výbavy? A to nejen u sportu, kde převažuje klidné tempo, ale dokonce i u těch, které jsou plné akce, jako je chůze nebo běh! Ano, správně čtete – hůlky pro sportovní účely nám dorazily přímo ze severu a podle všech těch nadšených reakcí a stále rostoucího zájmu o speciálně navržené hůlky se zdá, že si tento sport opravdu získal srdce mnohých tuzemských sportovců. Takže, na jaké sporty si připravit hůlky a jaké benefity nám přinesou? To a mnoho dalšího vám prozradíme v tomto článku!

Nordic walking – chůze, ale s hůlkami!

Tento sport se stává čím dál tím populárnějším a je o něm mluveno skoro na každém rohu. Nordic walking je v podstatě briskní chůze po přírodě s podporou speciálních hůlek. Díky nim dostaneme do pohybu nejen nohy, na které jsme u chůze zvyklí, ale i horní část těla, která si také zaslouží trochu toho cvičení! Tím jsme aktivní celí a chůze s hůlkami se od běžné odlišuje tím, že je šetrnější k našim kloubům a celkově zábavnější. Hůlky na Nordic walking seženete snadno v každém sportovním obchodě a jejich personál vám jistě rád pomůže s výběrem. Pokud tedy toužíte shodit pár kilo a obyčejná chůze už vás nebaví, neváhejte a vyzkoušejte Nordic walking!

A z chůze přejdeme k běhu – s hůlkami!

Ale pozor, to ještě není vše! Jakmile jsme si osvojili chůzi s Nordic walking hůlkami, není přechod k běhání s hůlkami žádný problém. Nordic running je velmi podobný svému chodeckému bratrovi! Rozdíl je však v tom, že místo chůze už fakticky běháme. Pro Nordic running budete potřebovat další speciální hůlky – tentokrát pro běh, které zajistí, že běh bude pohodlnější a vaše klouby nebudou z běhání tolik trpět. Navíc díky hůlkám zapojíte i horní část těla do akce.

Proč si k chůzi nebo běhu vzít hůlky?

Možná si říkáte: „Ach, copak to ještě k chůzi a běhu hůlky?“ Ale věřte, že přidáním hůlek k těmto aktivitám nejenže lákavě rozšíříte spektrum cvičeného těla, ale také ulevíte svým kloubům a dodáte celému pohybu úplně novou dimenzi. S hůlkami na Nordic walking a Nordic running se rozhodně nudit nebudete. Užijete si krásu přírody, nasajete čerstvý vzduch a možná i potkáte nové přátele. Zejména nadcházející letní sezóna je jako stvořená pro tyto sporty! Tak na co ještě čekáte?

Nastartuj svůj den s úsměvem

Nastartuj svůj den s úsměvem

Některá rána jsou prostě tvrdší než jiná. Víte o tom, že ty dny, kdy by se člověku nejvíc chtělo zahrabat zpátky do peřin s čokoládou a knížkou v...