img

Pět kouzelných tipů, jak úspěšně zhubnout

Pět kouzelných tipů, jak úspěšně zhubnout

Zdá se, že ti štíhlá postava neustále uniká? Možná jen nekráčíš tou pravou cestou k vysněné figuře. S naším článkem se ujisti, že děláš všechno pro to, aby sis svůj sen splnila. Nabídneme ti základní tipy, jak na úspěšné hubnutí. Tak pojďme na to!

Sport ano, ale s rozumem

Začít sportovat a čekat, že kila půjdou dolů sama, je omyl. Cvičení je skvělé na vytvarování postavy a posílení svalů, ale klíčem je také úprava jídelníčku. Pokud hledáš sport, který ti pomůže spalovat tuky, vydej se cestou kardia – třeba aerobik, zumba nebo oblíbený běh. A pamatuj, tuky začneš spalovat až po dvaceti minutách dřiny.

Jídelníček na prvním místě

S úpravou jídelníčku to máš jako s návštěvou zubaře – čím dřív, tím líp. Postupně vyřazuj nezdravé tučné jídla a dopřej si víc vitamínů a sacharidů. Pokud si nejsi jistá, jak na to, poraď se s výživovým poradcem. Změny dělej rozumně a postupně, aby tě staré chyby nedohnaly.

Zdravé maškrtení

Pokud tě při sledování filmu přepadne hlad, vybírej chytře. Místo chipsů a slaných tyčinek krájej ovoce nebo zeleninu, přidej oříšky a máš vystaráno. Tato kombinace nejen skvěle chutná, ale zasytí tě na delší dobu. Až uvidíš, jak ti chutná, chipsy už nikdy nepostrádáš.

Snídaně je základ

Vynechávat snídani je dietní sebevražda. Někteří si myslí, že když ráno nejí, hubnou. Opak je pravdou. Snídaně rozjede tvůj metabolismus, a tak bys ji nikdy neměla opomíjet. Jednoduché pravidlo – jezte malé porce častěji, uvidíš, jak ti to bude vyhovovat.

Po hubnutí nekončíme

Gratulujeme k dosažení vysněné váhy! Ale teď nezvolňuj. Udržet si novou váhu vyžaduje stejně práce, jako zhubnout. Návrat k starým stravovacím zvyklostem znamená riskovat nechtěný jo-jo efekt. A to přeci nechceš, že?

Tak ať se ti hubnutí daří s úsměvem a bez stresu. Hlavně věř ve svůj úspěch!