img

Připravte se na pracovní pohovor

Připravte se na pracovní pohovor

Jdete se ucházet o nové pracovní místo a jste zbytečně nervózní? Věřte, že v takové situaci je asi každý, ale někteří vědí, jak se připravit tak, aby vás žádné dotazy nemohly zaskočit a vy se tak snadno zbavily strachu a nervozity. Podívejte se, jak se připravit na pracovní pohovor.

Šaty dělají člověka

Staré, ale pravdivé tvrzení, na které byste měly myslet, než vyrazíte na pracovní pohovor. První dojem je velmi důležitý a obzvlášť když se ucházíte o nové místo. Dbejte proto na správnou volbu oděvu a především jeho čistotu. Špinavé boty s okopanou špičkou vám moc parády neudělají a zaměstnavatel si tak pomyslí své. Nenechávejte nic na poslední chvíli a vyzkoušejte si svůj outfit s dostatečným časovým předstihem.

Vyhnete se tak tomu, že zaměstnavatel objeví na vašem saku flíček dříve než vy. Pokud budete mít boty na podpatku, pochopitelně v nich musíte umět chodit, abyste si neutrhly ostudu. Jste-li na ně zvyklá, patrně to pro vás nebude až taková změna. Pokud je ale nosíte jen při zvláštních příležitostech, jakou právě například pracovní pohovor je, choďte v nich několik dní dopředu, abyste se naučily skvěle držet stabilitu a sladit své kroky. Nejčastěji se ženy na pohovory oblékají do decentních barev jako je černá, šedá a bílá.

Klidně ale můžete svůj outfit doplnit nějakou výraznější barvou, ale rozhodně jej bláznivě nekombinujte. Vaším cílem je vypadat reprezentativně, nikoliv výrazně. A jaké kusy oděvu zvolit? V létě budou nejvhodnější delší šaty, nebo sukně s halenkou. V zimě dejte přednost úzkým kalhotám, halence či košili a saku. U toho si dejte pozor na správný střih, jelikož mnoho žen stále dělá tu chybu, že si pořizuje saka v pánském střihu, která nedokážou tak dokonale obepnout ženskou postavu a zvýraznit tak její křivky.

Jak na důkladnou přípravu

Abyste se zbavily stresu, potřebujete získat pocit jistoty, že vše dobře dopadne. K tomu budete potřebovat ovládnutí základních znalostí. Než tedy vyrazíte na pohovor, zjistěte si všechny potřebné informace, které by se vám mohly hodit. V jakém odvětví firma pracuje a co je jejím cílem? Jaká je struktura firmy a jakou pozici v ní budete zastávat právě vy? Co bude náplní vaší práce a jakým přínosem budete pro firmu?

To jsou jen některé z otázek, na které byste si měla umět odpovědět. Podle toho, o jakou pozici se ucházíte, si také nastudujte podklady k dané pozici, aby vás u pohovoru nemohl nikdo zaskočit nějakou záludnou otázkou z oboru. Podívejte se také na to, jaká je zhruba na dané pozici mzda u jiných firem, abyste věděly, o jaký plat si máte říct, až se vás zaměstnavatel během pohovoru zeptá. Nezapomeňte ani na slušné vyjadřování. Neměla byste skákat do řeči, mluvit rychle, zmateně a skákat od jednoho tématu k druhému.

Jak se ochránit před slunečním úžehem?

Jak se ochránit před slunečním úžehem?

Sluneční úžeh je vážným zdravotním problémem, který může postihnout každého, kdo se vystavuje přímému slunečnímu záření. Přestože slunce nám dodává...

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...