img

Snížení cholesterolu? Zabav se s jídlem, co ti pomůže!

Snížení cholesterolu? Zabav se s jídlem, co ti pomůže!

Trápí tě vysoký cholesterol? No, není to žádná párty. Vysoká hladina cholesterolu v krvi může být začátek řetězce zdravotních nepříjemností, až k těm, které můžou skončit velmi špatně. Infarkt, mozková příhoda, to zní jako seznam věcí, které fakt nechceš. Ale neboj, není všechno tak černé, jak se zdá!

Jak poznat, že je s cholesterolem něco špatně?

Bez obav, není to žádná černá magie. V Česku má každý nárok na pravidelné check-upy u svého doktora. Takže za prvé, nezapomínej chodit na ty prohlídky. Lékař ti pomůže odhalit, jestli máš s cholesterolem nějaký problém, a ty můžeš včas zasáhnout.

Jak se z toho dostat? Jídlem, milí přátelé, jídlem!

Věř nebo ne, ale to, co jíme, má obrovský vliv na naše cholesterolové hodnoty. Takže, jak na to?

1. Méně nasycených tuků, více radosti

Zbav se z jídelníčku všeho, co je „extra tučné“, jako je maso plné tuku. Místo toho si dopřej chutné libové kousky. A místo másla dej šanci kvalitnímu margarínu nebo ještě lépe, používej rostlinné oleje.

2. Ryby, naše přátelé

Omega 3 mastné kyseliny, které najdeš v rybách, jsou tví spojenci v boji s vysokým cholesterolem. Takže, ať žijí salmon párty!

3. Vláknina – tvoje tajná zbraň

Jablka, hrušky, celozrnný chleba? Ano, prosím. Tyhle vlákninové bomby ti pomůžou udržet cholesterol na uzdě.

4. Pij, ale chytře!

Zelený čaj nebo sklenička vína? Obojí může pomoci udržet cholesterol v normálu. Ale s vínem to nepřežeň, vždyť víš, všeho s mírou.

5. Oříšky na stráž!

Mandle, vlašské ořechy, lískové oříšky? Dej si je, ale s mírou. Obsahují spoustu dobrých tuků. Ale bacha na solené arašídy a burské oříšky, ty raději nech na polici obchodu.

6. Hořká čokoláda jako tvůj spojenec

Den bez čokolády je jako den bez smíchu. Dopřej si denně kousek kvalitní hořké čokolády a tvé srdce ti poděkuje. Ale pozor, nezapomeň, že méně je někdy více.

Závěrečná rada na cestu

Neboj se o své zdraví pečovat a nevyhýbej se lékařům. Buď na sebe hodný, ale zároveň zodpovědný. Experimentuj s jídlem, které miluješ, a najdi si zdravé varianty, které tě potěší a zároveň prospějí tvému zdraví. A pamatuj, že smích a dobrá nálada jsou nejlepší lék na všechno!

Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat

Saunování je skvělý způsob, jak se účinně zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu i duši. Chceš-li z toho vyždímat maximum a vyhnout se přitom...

Začni s jógu a prožij proměnu!

Začni s jógu a prožij proměnu!

Hledáš způsob, jak si vylepšit figuru a zároveň si dopřát něco pro svou duši? Jóga je tady jako dokonalý parťák na cestě k lepšímu já. Nejenže se s...