img

Sportujte ve dvou

Sportujte ve dvou

Dáváte si každý rok předsevzetí, že zhubnete, ale nikdy vám to nevydrží déle než týden? Pak máte možná špatnou motivaci a nedostatek pevné vůle. To ovšem není nic, co by pro vás mělo představovat nepřekonatelnou překážku, ale naopak by vás to mělo přinutit vytrvat a stále se pokoušet o dosažení svého cíle. Zajímá vás jak? Třeba s nejlepší kamarádkou.

Proč je dobré sportovat ve dvou

Tvrzení, že “ve dvou se to lépe táhne” jistě znáte a my vás dnes přesvědčíme o tom, že je tomu skutečně tak. Obzvlášť u sportu to je pravda, protože k tomu, aby člověk sportoval pravidelně, potřebuje patřičnou motivaci a právě s tou může vaše kamarádka pomoci. Když budete mít den, kdy se vám nebude chtít jít například do posilovny nebo si jít zaběhat, bude to právě vaše parťačka, kvůli které se překonáte a půjdete si zasportovat jako obvykle.

Budete si vzájemně podporou a kromě toho, že se většinou takto společně přinutíte nezahálet a pravidelně sportovat, můžete společně porovnávat své výsledky, pokroky a zlepšování. Není nad to, když se o své dosažené úspěchy můžete podělit s někým, kdo ví, o čem je řeč a co jste vše musela pro tento pokrok udělat. Pokud tedy máte ve svém okolí kamarádku, která by ráda začala sportovat, ale stále se k tomu nedokáže přinutit, navrhněte jí společné tréninky. Přínosné to bude pro vás obě.

Pro jaký sport se rozhodnout

To, že budete sportovat spolu, rozhodně neznamená, že se musíte obě dvě věnovat tomu stejnému. Pokud například vyrazíte do fitness centra, máte každá dostatek prostoru a možností se zaměřit na takové partie, které vás nejvíce trápí a na kterých chcete zapracovat. Naopak jsou ale také sportovní činnosti, kde s parťákem potřebujete táhnout za jeden provaz.

Patří sem například běh, tenis, jízda na kolečkových bruslích a podobně. To jsou namátkou jen některé aktivity, při kterých přítomnost parťáka dokážete ocenit. Společně ale můžete vyrazit i na turistické pochody, lekce lyžování nebo jiné druhy cvičení, například pilates či kruhový trénink.

Sporty, které ženy milují

Velmi se v poslední době rozrostl zájem o klasický běh v terénu a na mnoha trasách tak můžete narazit na ženy, které se tomuto sportu pravidelně věnují. Oblíbená je ale i zumba, což je jakési spojení latinských tanců a aerobiku. Pokud ale hledáte něco klidnějšího, doporučujeme vyzkoušet jógu nebo pilates. Nenechte se však zmást tím, že u těchto pomalých cvičení se nezapotíte a lekce projdete jen tak bez námahy.

Jóga i pilates kladou důraz na soulad těla a ducha, ale to neznamená, že vaše svaly nedostanou pořádně zabrat. Nejprve si ale budete muset osvojit správnou techniku dýchání, aby cviky, které budete provádět, měly co největší účinnost a byly tak pro vaše tělo prospěšné.