img

Vzdělávejte se po celý život

Vzdělávejte se po celý život

Zavřela se za vámi školní vrata a z vás opadl po tolik let udržovaný pocit školní povinnosti a stresu z učení? Pokud ale chcete udržet svou mysl v kondici, učení se nevyhnete po celý svůj život. Nenechte svůj mozek zbytečně zakrnět a dopřejte mu tolik vědomostí, kolik unese. Využijte svých volných chvil a naučte se například nový jazyk nebo nějakou ze zajímavých dovedností, které lidé v kurzech obvykle nabízejí.

Každý den se naučte něco nového

Jedním z důvodů, proč se lidé vzdělávají, i když už nemusejí, je ten, že se učí pro sebe a vzdělávání je baví. Postupem času došli totiž k závěru, že se skutečně učí pro sebe, jak jim rodiče i učitelé tvrdili celé dětství. Není se tak ani čemu divit, že je všude plno nabídek různých vzdělávacích programů pro dospělé. A nemusí zrovna vždy jít jen o získávání nových vědomostí.

V kurzech se můžete například naučit plést, vařit nebo číst zrychlenou metodou. Stále jsou však nejpopulárnější jazykové kurzy, protože zejména starší generace v současné době naráží na komunikační problémy s hojně používanou angličtinou. Na jazykovém kurzu se tak můžete setkat s lidmi mnoha věkových kategorií. Kromě angličtiny si ale také lidé rádi zdokonalují například český jazyk a to zejména pravopis.

Kurzy mohou být ale zaměřené i na tvůrčí psaní a podobně. Každý si zkrátka dokáže najít takové téma, které je mu nejbližší a rád by se o něm dozvěděl více podrobností, případně si osvojil novou dovednost. Nebojte se znovu vrátit do školních lavic a naučte se to, co jste si vždy přáli. Baví vás malování? Pak by vás mohl zaujmout například kurz kresby pravou mozkovou hemisférou. Máte rádi kosmetiku? Co takhle speciální kurz líčení na míru?

Škola, kde se nehlídá docházka

Pokud se vám nechce investovat do navštěvování různých kurzů, nemusíte. V dnešní době totiž najdete pestrou nabídku vzdělávacích programů i na internetu. Naučit se jazyk pro vás bude hračkou stejně jako hra na kytaru. Kurzy můžete nalézt v různých podobách. Některé obsahují praktické video návody, jiné jsou ve formě prezentací nebo podrobného popisu jednotlivých kroků postupu.

Naučit se tak můžete vše, na co si jen vzpomenete, a to aniž byste musely někam jezdit. Pokud vás vždy lákala například španělština, navštivte stránky, kde naleznete internetové kurzy. Většina z nich nabízí možnost konverzace s lektorem prostřednictvím programu Skype, takže se nemusíte obávat, že byste si důkladně neprocvičily výslovnost.

Výuku můžete podpořit také například konverzací na různých zahraničních diskusních fórech a podobně. Většina internetových kurzů po jejich úspěšném absolvování nabízí i možnost získání příslušného certifikátu, který potvrdí úroveň vašich znalostí z daného oboru.

Jak si dopřát a zůstat fit?

Jak si dopřát a zůstat fit?

Toužíš po malém hříšném potěšení, ale nechceš se vzdát svého diety a hubnutí? Není třeba zoufat, přináším ti tipy, jak si můžeš pochutnat a přesto...