img

Zajímavá fakta o potravinách. Zachrání ti káva život?

Zajímavá fakta o potravinách. Zachrání ti káva život?

Kdo by si myslel, že ten obyčejný proces, jako je jedení, může skrývat tolik tajemství, že? Dnes si připrav svůj detektivní talent, protože společně se na ty naše každodenní sousta podíváme trochu zblízka. A věř mi, některé z těchto informací ti možná vezmou chuť k jídlu, zatímco jiné tě možná překvapí a pobaví.

Začneme něčím, co si ráno dáváme do úst kromě kartáčku na zuby – ústní voda. Kdo by si pomyslel, že v ní může být více alkoholu než ve tvém oblíbeném skleničce vína? Ano, čteš správně. Takže příště, když si budeš chtít jen tak „propláchnout“ ústa, možná budeš mít pocit, že si dáváš malou předehru k večeru.

A co takhle pivo? To zlatavé mok, který je pro mnohé z nás synonymem pro odpočinek a dobré časy. Ale víš, jak se dělají ty reklamy, které nás lákají, aby pivo vypadalo ještě lákavější? Přidávají do něj prací prášek pro extra pěnu! Příště, když budeš v hospodě a tvé pivo nevypadá jako z reklamy, možná začneš přemýšlet, zda si nepřidat trochu prášku… Ale asi to raději nech jen na tvůrcích reklamy, co říkáš?

A teď něco pro čokoholiky mezi námi. Češi sní průměrně 3,7 kg čokolády ročně. To je skoro jako malý pes čokolády každý rok! A když už mluvíme o jídle, v průměru za život sníme neuvěřitelných 40 tun potravin. To je jako kdybys jedl slona. No dobře, možná ne celého slona, ale určitě dost velkou část.

A teď něco pro ty, kdo rádi začínají den šálkem kávy. Studie ukázala, že ti, kteří si dopřávají tento černý elixír, mají menší pravděpodobnost spáchání sebevraždy. Takže když ti příště někdo řekne, že piješ moc kávy, můžeš mu říct, že je to prostě pro tvé zdraví.

Věděla jsi, že látka, která se často používá při výrobě pečiva, L-cystein, se vyrábí z lidských vlasů? Možná to zní trochu morbidně, ale na druhou stranu, možná si příště, když budu mít špatný den s vlasy, řeknu, že by z nich aspoň mohli udělat nějaký ten chléb.

A pro milovníky gumových medvídků – ty malé sladké radosti jsou vyráběné z vyvařených kostí, kůží a šlach. Nebo pro vegetariány z mořských řas. Takže když příště budeš žvýkat medvídka, můžeš přemýšlet o tom, z čeho je udělaný. Ale neboj, chutnají pořád stejně skvěle.

Banány a jejich lehká radioaktivita je další zvláštností. Ano, slyšíš správně. Banány jsou lehce radioaktivní díky obsahu draslíku. Ale než začneš stavět protiatomový kryt kvůli tomu, kolik banánů jsi snědla, neboj, je to naprosto bezpečné.

A na závěr, studie ukázala, že čokoláda a nakupování mohou být návykovější než LSD a steroidy. Takže když příště budeš mít pocit, že „musíš“ jít nakupovat nebo „potřebuješ“ tu tabulku čokolády, možná to není jen tvoje slabá vůle, ale skutečná závislost.

Tak co, překvapilo tě něco z toho? Nebo jsi o všem už věděla? Každopádně, doufám, že jsem ti zpříjemnila den a možná trošku rozšířila obzory. A pamatuj, ať už jíš cokoli, nejdůležitější je si to užívat!

kolik je znamení zvěrokruhu

kolik je znamení zvěrokruhu

Zvěrokruh, také známý jako zodiac, se skládá z 12 znamení. Každé znamení trvá přibližně měsíc a je spojeno s určitým obdobím během roku. Následující...

10 tipů na zábavu pro ženy

10 tipů na zábavu pro ženy

Život může být často hektický a plný stresu, ale je důležité najít čas pro sebe a užít si zábavu. Zábava nám pomáhá uvolnit se, zlepšit náladu a...