img

Zdravé Mlsání: Upgrade Pro Vaše Filmové Večery

Zdravé Mlsání: Upgrade Pro Vaše Filmové Večery

Máte svého oblíbeného filmového společníka v podobě popcornu nebo chipsů a nedovedete si bez nich filmový večer představit? Jestli ano, možná vás čeká s tímto zvykem malý problémek v podobě nabírání na váze, ne tak ideálního jídelníčku a nepřátelství s cholesterolem. Ale nebojte, na obzoru jsou zdravější alternativy, které vám filmové mlsání udělají radostí bez výčitek. Pojďme se podívat, jaké lahůdky můžete příště před filmem chystat.

Ovoce? Proč ne!

Pokud se řekne ovoce a film, mnozí mávají rukou, že to k sobě přeci jen nejde. Opak je ale pravdou. Všechno závisí na tom, jaké ovoce si zvolíte. Ovoce jako snack nemusí znamenat jen nudné kousky jablka. Nebojte se experimentovat a zkombinovat různé druhy ovoce. Třeba vás překvapí chutě, které jste ještě nezkusili. Pro začátek se můžete pustit do sušeného ovoce, které bývá sladší a možná vás více chytne za srdce. A když už jste u toho, ovoce kombinované s oříšky je další vynikající volbou. Samozřejmě, oříšky můžete pojídat i samotné, ať už ve sladké či slané variantě. A co třeba oříšky v čokoládě nebo obalované ve slaném koření? Jen na množství dejte pozor, všeho s mírou. A ovocí? To prostě nakrájejte a pochutnávejte na něm jako na čemkoli jiném. Pro zpestření chuti vyzkoušejte javorový sirup, arašídové máslo nebo med.

Magie se zeleninou

Zelenina je jedno z nejzdravějších jídel, které si můžete u filmu dopřát. Přesto ji mnozí z nás ještě neobjevili v její plné kráse. Možná za to může její konzumace v ne tak lákavé formě. Nemusíte se ale omezovat jen na syrové kousání. Zeleninu můžete přidat do různých pokrmů, povařit, ochutit a vytvořit tak novou pochoutku. Co takhle zeleninu grilovanou, která může dokonce nahradit hlavní jídlo? Grilovat můžete třeba cuketu. Nebo zelenina restovaná na pánvi? Možností je spousta, jen na olej dejte pozor. Radši sáhněte po řepkovém a i ten používejte s mírou. A když už máte tu zeleninu upravenou, posypte ji třeba slunečnicovými nebo sezamovými semínky a můžete se do ní pustit bez špetky výčitek.

Na sladkou chuť

A když přijde chvíle, že musíte mít něco sladkého a ovoce to neřeší, sáhněte po čokoládě s vysokým obsahem kakaa a minimem cukru. Ale pozor na müsli tyčinky, které sice vypadají jako zdravá a dietní volba, ale často kvůli sladké polevě tím nejsou.

Tak co, připraveni na zdravější filmové mlsání?