img

Zjednodušte si život v několika krocích

Zjednodušte si život v několika krocích

Napadlo vás někdy, že by váš život šel prostě zjednodušit? Stačí z něj vyškrtnout ty věci, které do něj nepatří, a uvidíte, že z vás opadne spousta starostí a nepříjemností, které vás jen zbytečně zatěžují. Možná nebude tak snadné udělat první krok, ale pokud jej zvládnete, bude pro vás další zjednodušování hračkou.

Vyhoďte vše, co nepotřebujete

Nepořádek nemá člověk jen v hlavě, ale i ve svých věcech. Většina z nás se neustále obhajuje tím, že se nejedná o nepořádek v pravém slova smyslu, ale že jde o vlastnictví mnoha věcí, pro které není možné najít místo. A to je právě věc, se kterou byste se měly vypořádat na prvním místě.

Opravdu potřebujete všechny ty věci, které doma léta shromažďujete? Nevyužil by je někdo z vašeho okolí lépe? Projděte všechny věci, které doma naleznete, a u každé se zamyslete, zda ji používáte. Pokud jste tu věc nepoužily v uplynulých třech měsících a nejedná se o sezónní záležitost, patrně se bez ní dokážete obejít a tedy pryč s ní. Nemusíte ale vše hned vyhazovat.

Nejdříve se ujistěte, zda daná věc nemůže někomu posloužit. Staré oblečení můžete například věnovat charitě, knihy antikvariátu nebo místní knihovně. Často se také pořádají různé sbírky pro děti z dětských domovů, kam byste mohly pro změnu adresovat různé stolní hry, plyšové hračky a podobně.

Staré deky najdou zase uplatnění v psích útulcích. Věci, které mají vysokou hodnotu (například různá elektronika, kterou ale už nevyužíváte), vystavte na internet. Takto dostanete za věci, které nepoužíváte, zaplaceno a můžete je pak investovat jinde. Udělejte si pořádek kolem sebe a hned se budete cítit příjemněji.

Udělejte si pořádek v osobních věcech

Navštěvujete zaměstnání, různé kroužky, kurzy a už máte všeho dost? Jednoduše si vezměte svůj diář a vyškrtněte z něj vše, co pro vás nemá žádnou hodnotu. Pokud na hodiny spinningu chodíte jen z povinnosti, radost vám rozhodně nepřinesou a zbytečně s nimi ztrácíte čas, který byste mohly věnovat něčemu zábavnějšímu.

Zjednodušit můžete i své závazky. Projděte si všechny účty za uplynulé období a ujistěte se o tom, že neplatíte za nic zbytečně. Opravdu každý měsíc čtete tisk, který máte předplacený, nebo jej odebíráte prostě už jen ze zvyku, aniž byste se do něj kdy pořádně začetly? Stejnou očistu dopřejte i svému počítači.

Čtete skutečně všechny články z webů, které máte ve své RSS čtečce, nebo se opět jen jedná o jakýsi zvyk? Pokud už některé weby nečtete a nejsou pro vás přínosné, ze čtečky je bez milosti odstraňte. Neplýtvejte svým časem na něco, co pro vás nemá význam a co vám nedává nic prospěšného. Na řadu ale přijde i vaše peněženka. Vezměte ji, vysypte na stůl a vyhoďte všechny staré jízdenky a účtenky, které v ní zbytečně skladujete.

4 tipy na efektivní home office

4 tipy na efektivní home office

Velká část populace se s termínem home office určitě setkala mnohokrát, ale pravděpodobně se většině o práci z domova mohlo jen zdát. Do nedávna...

Připravte se na pracovní pohovor

Připravte se na pracovní pohovor

Jdete se ucházet o nové pracovní místo a jste zbytečně nervózní? Věřte, že v takové situaci je asi každý, ale někteří vědí, jak se připravit tak,...

5 tipů na zábavu online

5 tipů na zábavu online

Čas se táhne, všechny povinnosti hotové a nuda začíná být ubíjející. Pravděpodobně jste už vyzkoušela všechno. V televizi běží pouze nudné zprávy a...