img

Zvyšte si své sebevědomí

Zvyšte si své sebevědomí

Máte pocit, že jste k ničemu a nic se vám nedaří? Vaše okolí vám dává neustále najevo, že jste nic nedokázaly, a vy si pak připadáte jako úplná nula? A co když nejste? Co když je vše jen produktem vaší vlastní hlavy, se kterou jste se nenaučily správně zacházet, a podceňujete své schopnosti? Mít zdravé sebevědomí není vrozená vlastnost, ale dá se na ní zapracovat. Podívejte se společně s námi, jak na to.

Seznam úspěchů

Abyste sami sobě dokázali, že nejste jen nula, ale naopak velmi schopná osoba, budete potřebovat seznam úspěchů. Vezměte si papír a tužku a sepište si vše, co se vám v životě podařilo. Dejte si záležet a přemýšlejte několik minut a uvidíte, že za chvilku se vám nápady na vaše dosavadní úspěchy jen pohrnou a papír z větší části zaplníte. Přečtěte si po sobě všechny body, které jste si vypsaly. Najednou už se budete cítit líp, když vidíte černé na bílém, co jste dokázaly. A teď si představte, že v budoucnosti toho můžete dokázat ještě mnohem více.

Najděte svůj skrytý talent

Každý z nás je na některé činnosti šikovnější než na ty ostatní. Vaším dalším úkolem proto bude najít takové věci, na které máte talent. Někdo umí třeba perfektně hrát na housle, jinému se snadno učí cizí jazyky a další umí zase psát čtivé texty. Najděte i vy svoji dovednost a dále se věnujte jejímu rozvoji. Pokud máte například talent na jazyky, začněte se učit nějaký nový.

To, že budete pracovat na svých schopnostech, vás přinutí je dále rozvíjet. Vaše schopnosti se tak prohloubí a vy budete vědět, že je na světě věc, ve které jste skutečný mistr. Neváhejte a pusťte se do více činností, které vás baví a jdou vám. Pracujte na nich a doveďte sami sebe v daném odvětví k dokonalosti. Obdiv vašeho okolí na sebe nenechá jistě dlouho čekat a vaše sebevědomí bude rázem na vrcholu.

Minulost nechce stranou

Problémem spousty z nás je skutečnost, že se zcela nesmyslně vážeme na minulost, což nám v mnoha ohledech pouze škodí a ubližuje. Každému se v životě někdy něco nepovedlo, ale důležité je vstát a jít dál. Jeden neúspěch vás nesmí odradit od toho, abyste se zkusily pustit do něčeho dalšího. Zapomeňte na události, které se vám staly v minulosti a nedopadly zcela podle vašich představ.

Vezměte si z nich ponaučení, ale dále se jimi nezabývejte. Zaměřte se naopak na budoucnost. Na to, co bude, co proto můžete udělat, jak se zachovat, změnit či připravit. To, že se budete neustále vracet k bodu, který vás v minulosti dostal do nepříjemné situace, vám v ničem nepomůže, takže se o něj dále nestarejte a jděte dál. Vše zlé je k něčemu dobré a taková nepříjemná věc z minulosti nám může v budoucnu pomoci. Snažte se z ní vytěžit maximum zkušeností a pak ji už navždy nechat daleko za sebou.

Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat

Saunování je skvělý způsob, jak se účinně zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu i duši. Chceš-li z toho vyždímat maximum a vyhnout se přitom...

Začni s jógu a prožij proměnu!

Začni s jógu a prožij proměnu!

Hledáš způsob, jak si vylepšit figuru a zároveň si dopřát něco pro svou duši? Jóga je tady jako dokonalý parťák na cestě k lepšímu já. Nejenže se s...