img

3 tipy na krásnou a svěží pleť

3 tipy na krásnou a svěží pleť

Léto je obdobím odpočinku, vodních radovánek, vyhřívání se na sluníčku a odhalování pokožky v oblíbených šatech. Určitě to ale není období, kdy se vyplatí zpomalit při každodenní péči o pleť. Opalování a častější kontakt s vodou sice může naši pokožku na pár týdnů sjednotit a rozjasnit, ale je to pro ni také pořádná zátěž! Přinášíme tři snadné kroky, které přirozeně vedou ke krásnější a zdravější pokožce.

Rostliny, které si zamilujete nejen vy, ale i vaše pokožka

Existují rostliny, které pomáhají hydratovat pleť. Patří mezi ně například okurka, heřmánek, máta nebo i kosmatcovník jedlý, který má mimořádnou schopnost shromažďovat vodu. Výtažek z kosmatcovníku obsahuje například nová řada s názvem Hydra Végétal od Yves Rocher.

Můžete si i sami doma přiopravit domácí limonádu nebo smoothie z okurek, máty, heřmánku a aloe vera. Všechny tyto rostliny mají příjemnou a svěží chuť a navíc podporují hydrataci pokožky.

Vypnutá pleť díky dávce hydratace

V létě se z naší kůže voda vypařuje v nadměrném množství. Takže ať už máte jakýkoli typ pleti, potřebuje nejlépe ráno i večer hydratovat krémy a dalšími přípravky k tomu určené. Nejlepší jsou samozřejmě ty, které obsahují přírodní složky.
Můžete vyzkoušet hydratační péči z řady Hydra Végétal od Yves Rocher, která hydratuje až na 48 hodin.

Peeling je správná volba!

I když si mnozí myslí, že peeling je spíše na škodu, než k užitku. Opak je avšak pravdou. Pokud dodržíte používání 1x týdně jak je doporučeno, k hluboké hydrataci opravdu přispívá, protože pleť zbavuje odumřelých buněk a dává tak možnost ke vzniku novým.

Doporučuje se hodně peeling od Yves Rocher, který má částečky ne plastové, ale bambusové a jsou tak i ohleduplné k životnímu prostředí. U nás v redakci preferujeme čistě přírodní kosmetiku Vivaco. Jejich přírodní produkty bez přidaných umělých přísad jsou to pravé pro vaší pleť.

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Péče o pleť je důležitou součástí naší každodenní rutiny. Abychom ji udrželi zdravou a krásnou, mnoho lidí sáhne po přírodních olejích. Tyto oleje...

Co způsobuje předčasné stárnutí pleti

Co způsobuje předčasné stárnutí pleti

Stárnutí pleti je proces, který postihuje všechny lidi. Během času se naše pokožka stává méně elastickou, suchou a náchylnější k vráskám. Tato změna...