img

Piercing a jeho tajemný svět

Piercing a jeho tajemný svět

Hele, víš co je česká verze piercingu? No přece propichování. A v poslední době se to stalo takovým módním výstřelkem, který už dobývá celý svět. Piercing, to je ta kovová nebo plastová ozdůbka, co se proflákne přes dírku vyrobenou skoro kdekoliv na tvém těle.

Trošku historie ke kafíčku

Tak tušila jsi, že lidstvo má k piercingu vztah už tisíce let? Na začátku to ale nebylo o tom se ukázat, spíš to mělo hlubší význam, třeba náboženský nebo kultovní. Nejdřív si lidi vyrobili piercingy z toho, co měli po ruce – zvířecí zoubky nebo kosti, dřevo a pak už přišel na řadu kov.

A víš, co je super? Našli mumii starou 5 300 let v dnešním Rakousku, a hádej, co měla ve uších? Piercingy!

Piercing v moderním světě

Teď už je piercing všude a pomalu se to dostává z „to je divné“ do „to chci taky“. Zajímavé je, že podle výzkumů lidé nejvíc frčí na piercingy v uších a nosu. A hned za nimi jsou jazyk a bradavky.

Jak na to, když chceš piercing

Pokud už máš rozhodnuto, že piercing chceš, fakt doporučuju najít si profi studio. Zkušený piercer tě nejenom postará, ale i poradí, co a kam si to dát.

Celé to propíchnutí je otázka chvilky. Používá se sterilní jehla s kanylou, takovou tou bužírkou, a je to. Pak tam zůstane jen kanyla, do ní se vloží šperk a voilà! A je to rychlé a skoro to nebolí.

Ale teprve teď začíná opravdová zábava – hojení. Může to trvat od pár dnů do několika týdnů, záleží, kam sis to nechala dát. Jazyk se hojí nejrychleji, bradavka vede v čase potřebném k zahojení.

Co může jít špatně

Pokud se nedbá na hygienu, hrozí přenos nemocí. Všechno musí být perfektně sterilní a piercer by měl pracovat v jednorázových rukavicích.

A co teprve po propíchnutí! Šperk a dírka musí zůstat čisté, abys nepřivítala nějakou tu infekci. A nezapomeň na šperky z materiálů, které jsou k tělu šetrné, jako je bioplast, titan nebo chirurgická ocel.

Další problémy? No, může se stát, že se při aplikaci trefí do nervu a to pak může mít trvalé následky. Anebo když je piercing moc hluboko nebo naopak moc plytko, může zarůst nebo se vytrhnout.
Tak a tohle je takový malý průvodce světem piercingu. Snad ti to pomohlo a možná teď s větší odvahou a vědomostmi vyrazíš za svým prvním, nebo dalším, piercingem. Hlavně si to užij!

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Přichází léto, a s ním i čas ukázat výsledky naší poctivé práce ve fitku! Věříme si říct, že nic neslíbí vytvarovanou postavu lépe než sexy overaly....

Kouzlo pleťových masek z kuchyně

Kouzlo pleťových masek z kuchyně

Hledáš způsob, jak rozjasnit tvou pleť tak, aby ti ji všichni záviděli a ty jsi se na kilometry blýskala čistotou a zdravím? Pak máš štěstí, protože...