img

6 úžasných tipů, díky kterým budete mít dokonalé rty

6 úžasných tipů, díky kterým budete mít dokonalé rty

Rty dominují našemu obličeji. A s kvalitní péčí a dokonalým líčením se naše rty stanou smyslným lákadlem. Pojďme se společně podívat, jak je rozzářit.

Čím chladnější tón rtů, tím lepší?

Budete se divit, ale je tomu tak. Nalíčené rty automaticky přitahují větší pozornost také k zubům. Aby se ale krásně bíle rozzářily a nebyly nažloutlé, napomůžete tomu správným odstínem rtěnky. Obecně totiž platí – čím intenzivnější je nádech rtěnky domodra, tím vypadají naše zuby bělejší. Pokud tedy nemáte zrovna zuby jako perličky, doporučuje se například u červených odstínů spíše malinová červeň než teplý jahodový odstín.

S pudrem vítězíme!

Pokud rty před líčením nejdříve poprášíte troškou pudru, získáte úžasný efekt, Díky tomuto nemastnému základu totiž k nim rtěnka lépe přilne. Po prvním použití rtěnky na pudr si kapesníčkem obtiskněte rty, které následně znovu obtáhněte rtěnkou. Na pevném a suchém základu vám rtěnka vydrží daleko déle!

Lesky na rty

Pokud používáte matnou rtěnku a ráda byste své rty více rozzářila, neváhejte a použijte trochu bezbarvého lesku. Po nalíčení můžete vložit do úst pst, který následně stisknete rty a přebytečná barva tak neulpí na zubech.

Korektor je kamarád

Pokud jste ve věku, kdy už jdou vidět vrásky kolem rtů, zoufat nemusíte. Dají se totiž zamaskovat obyčejným, béžovým korektorem, který nanesete na vrásky a jemně ho poklepáváním bříšky prstů vmasírujete do pleti. Po lehkém přepudrování nebudete o vráskách vůbec vědět.

Jemná masáž rtů

Pleť rtů neobsahuje žádné mazové žlázy a jsou tenčí a křehčí než jakákoliv jiná partie pokožky. Velmi snadno proto mohou vyschnout a popraskat. Nejlepším lékem, jak popraskání rtů předejít, je preventivní jemný peeling po 30 sekundách každý den.

Konturka vytvaruje rty

Určitě každá chce, aby rty vypadaly opticky plnější. Proto je můžete obtáhnout konturkou v barvě růžového dřeva, těsně nad linií rtů. Tím zároveň zabráníte, aby se rtěnka rozmazala či rozpíjela.  

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Pečujte o svou pleť s přírodními oleji

Péče o pleť je důležitou součástí naší každodenní rutiny. Abychom ji udrželi zdravou a krásnou, mnoho lidí sáhne po přírodních olejích. Tyto oleje...

Co způsobuje předčasné stárnutí pleti

Co způsobuje předčasné stárnutí pleti

Stárnutí pleti je proces, který postihuje všechny lidi. Během času se naše pokožka stává méně elastickou, suchou a náchylnější k vráskám. Tato změna...