img

6 úžasných tipů, díky kterým budete mít dokonalé rty

6 úžasných tipů, díky kterým budete mít dokonalé rty

Rty dominují našemu obličeji. A s kvalitní péčí a dokonalým líčením se naše rty stanou smyslným lákadlem. Pojďme se společně podívat, jak je rozzářit.

Čím chladnější tón rtů, tím lepší?

Budete se divit, ale je tomu tak. Nalíčené rty automaticky přitahují větší pozornost také k zubům. Aby se ale krásně bíle rozzářily a nebyly nažloutlé, napomůžete tomu správným odstínem rtěnky. Obecně totiž platí – čím intenzivnější je nádech rtěnky domodra, tím vypadají naše zuby bělejší. Pokud tedy nemáte zrovna zuby jako perličky, doporučuje se například u červených odstínů spíše malinová červeň než teplý jahodový odstín.

S pudrem vítězíme!

Pokud rty před líčením nejdříve poprášíte troškou pudru, získáte úžasný efekt, Díky tomuto nemastnému základu totiž k nim rtěnka lépe přilne. Po prvním použití rtěnky na pudr si kapesníčkem obtiskněte rty, které následně znovu obtáhněte rtěnkou. Na pevném a suchém základu vám rtěnka vydrží daleko déle!

Lesky na rty

Pokud používáte matnou rtěnku a ráda byste své rty více rozzářila, neváhejte a použijte trochu bezbarvého lesku. Po nalíčení můžete vložit do úst pst, který následně stisknete rty a přebytečná barva tak neulpí na zubech.

Korektor je kamarád

Pokud jste ve věku, kdy už jdou vidět vrásky kolem rtů, zoufat nemusíte. Dají se totiž zamaskovat obyčejným, béžovým korektorem, který nanesete na vrásky a jemně ho poklepáváním bříšky prstů vmasírujete do pleti. Po lehkém přepudrování nebudete o vráskách vůbec vědět.

Jemná masáž rtů

Pleť rtů neobsahuje žádné mazové žlázy a jsou tenčí a křehčí než jakákoliv jiná partie pokožky. Velmi snadno proto mohou vyschnout a popraskat. Nejlepším lékem, jak popraskání rtů předejít, je preventivní jemný peeling po 30 sekundách každý den.

Konturka vytvaruje rty

Určitě každá chce, aby rty vypadaly opticky plnější. Proto je můžete obtáhnout konturkou v barvě růžového dřeva, těsně nad linií rtů. Tím zároveň zabráníte, aby se rtěnka rozmazala či rozpíjela.  

Co je micelární voda

Co je micelární voda

Micelární voda je takový ten kouzelný elixír, co ti v koupelně nesmí chybět. Představ si to jako superhrdinu mezi čisticími přípravky, který má...

Módní trendy na rok 2024

Módní trendy na rok 2024

Připravte se, dámy, protože rok 2024 bude ve znamení návratu některých oblíbených trendů a zároveň i průlomu úplně nových. Pokud tě zajímá, co budeš...