Odejít z dlouholetého vztahu není nikdy pro nikoho z nás snadné. Ale i tak to není nemožné, jak se mnoho z nás vymlouvá. Musíte vždy myslet především na své štěstí, neodkazujte se proto na partnera či děti. Pokud se ve vztahu cítíte neúplní, soužití s partnerem vás nenaplňuje, nebojte se říci stop.

Kdy vztah ukončit a raději jít o dům dál?

Když jste více nešťastná, než šťastná

Sedněte si, dejte si skleničku vína a zamyslete se, kolikrát pociťujete vedle svého partnera štěstí, harmonii, klid nebo souznění? Pokud si nevzpomenete nebo vám to déle trvá, pak je to špatně. Jestli po večerech navíc potají zoufalství a neštěstím pláčete, je nejvyšší čas odejít. Po pár letech byste se úplně zničila.

Vidíte se někde za deset let?

Ve spokojeném soužití lidé počítají s tím, že vedle toho druhého zestárnou. Nemusíte vědět kam vás to potáhne, ale s jistotou byste měly prohlásit, že i za deset let budete mít vedle sebe toho úžasného partnera jako doposud. Jestli ale vidíte budoucnost spíše v černých barvách, a spíše doufáte, že se „něco“ změní či stane, je to špatně.

Když se těšíte, až budete bez partnera

Každá žena si odpočine od denního zápřehu a ostatních povinností. Jestli byste si ale raději odpočala bez partnera, není nad čím dále přemýšlet. Ve fungujícím vztahu se totiž dá odpočívat i se svou láskou po svém boku.

Když se nemůžete spolehnout

Pokud po partnerovi chcete, aby jednou za čas něco udělal a on stejně na to zapomene, v horším případě rovnou vykašle, je něco špatně. Co s člověkem, který vám nepomůže a nemáte na něj spoleh?

Když vám dostává do finanční tísně

Bod, který není potřeba zdlouhavě rozvíjet. Když partner dostává vlastní rodinu záměrně do těžkých situacích v podobě hazardu, alkoholu a dalších závislostí, a není mu pomoci, nestojí potom za nic, ani za slitování.

Vaše potřeby ho nezajímají

Být ženou neznamená trávit celé hodiny v kuchyni, uklízet jako profesionální uklízečka a ještě do toho všeho se starat o vaše děti. Partner by měl mít určité chápaní a denní rutiny vám určitým způsobem ulehčit. Pokud se k tomu nemá, i když jste ho o to prosila, máte doma pouze zabedněného sobce.

Hádky na denním pořádku

Občasné neshody v partnerství jsou kořením vztahu. Čeho je ale moc, toho je příliš. Hádky totiž na denním pořádku nevěstí nic dobrého. Z toho logicky vyplívá, že si zase tak moc nerozumíte, máte odlišné názory, které nejste schopni sjednotit natož akceptovat. Na tomto kvalitní vztah nepostavíte.