img

7 varovných signálů, kdy je načase opustit partnera

7 varovných signálů, kdy je načase opustit partnera

Odejít z dlouholetého vztahu není nikdy pro nikoho z nás snadné. Ale i tak to není nemožné, jak se mnoho z nás vymlouvá. Musíte vždy myslet především na své štěstí, neodkazujte se proto na partnera či děti. Pokud se ve vztahu cítíte neúplní, soužití s partnerem vás nenaplňuje, nebojte se říci stop.

Kdy vztah ukončit a raději jít o dům dál?

Když jste více nešťastná, než šťastná

Sedněte si, dejte si skleničku vína a zamyslete se, kolikrát pociťujete vedle svého partnera štěstí, harmonii, klid nebo souznění? Pokud si nevzpomenete nebo vám to déle trvá, pak je to špatně. Jestli po večerech navíc potají zoufalství a neštěstím pláčete, je nejvyšší čas odejít. Po pár letech byste se úplně zničila.

Vidíte se někde za deset let?

Ve spokojeném soužití lidé počítají s tím, že vedle toho druhého zestárnou. Nemusíte vědět kam vás to potáhne, ale s jistotou byste měly prohlásit, že i za deset let budete mít vedle sebe toho úžasného partnera jako doposud. Jestli ale vidíte budoucnost spíše v černých barvách, a spíše doufáte, že se „něco“ změní či stane, je to špatně.

Když se těšíte, až budete bez partnera

Každá žena si odpočine od denního zápřehu a ostatních povinností. Jestli byste si ale raději odpočala bez partnera, není nad čím dále přemýšlet. Ve fungujícím vztahu se totiž dá odpočívat i se svou láskou po svém boku.

Když se nemůžete spolehnout

Pokud po partnerovi chcete, aby jednou za čas něco udělal a on stejně na to zapomene, v horším případě rovnou vykašle, je něco špatně. Co s člověkem, který vám nepomůže a nemáte na něj spoleh?

Když vám dostává do finanční tísně

Bod, který není potřeba zdlouhavě rozvíjet. Když partner dostává vlastní rodinu záměrně do těžkých situacích v podobě hazardu, alkoholu a dalších závislostí, a není mu pomoci, nestojí potom za nic, ani za slitování.

Vaše potřeby ho nezajímají

Být ženou neznamená trávit celé hodiny v kuchyni, uklízet jako profesionální uklízečka a ještě do toho všeho se starat o vaše děti. Partner by měl mít určité chápaní a denní rutiny vám určitým způsobem ulehčit. Pokud se k tomu nemá, i když jste ho o to prosila, máte doma pouze zabedněného sobce.

Hádky na denním pořádku

Občasné neshody v partnerství jsou kořením vztahu. Čeho je ale moc, toho je příliš. Hádky totiž na denním pořádku nevěstí nic dobrého. Z toho logicky vyplívá, že si zase tak moc nerozumíte, máte odlišné názory, které nejste schopni sjednotit natož akceptovat. Na tomto kvalitní vztah nepostavíte.

10 tipů jak budovat důvěru ve vztahu

10 tipů jak budovat důvěru ve vztahu

Důvěra je jako květina, kterou musíme pečlivě pěstovat, aby mohla krásně kvést. Bez důvěry, vztah může trpět a přestat růst. Ale když jsme ochotni...

Omluvil se květomluvou?

Omluvil se květomluvou?

Pro některé z nás je to nejkrásnější a nejromantičtější věc na světě. Je beze slov, plná vůně a barev. Jak si ale květinu vysvětlit „v...

5 sexuálních tabu

5 sexuálních tabu

Sex, erotika. Záležitosti, které asi zajímají každého. Rozdíl je jen v intenzitě zájmu a také pohledu na věc. Někteří o tom nedokáží mluvit,...