img

Jak na zapečené brambory

Jak na zapečené brambory

Zapečené brambory jsou jednoduchý a chutný pokrm, který se skvěle hodí jako příloha k různým druhům masa nebo jako samostatný pokrm. Připravit je můžete velmi snadno v troubě s použitím jen pár surovin. Brambory obsahují spoustu vlákniny a vitamínů, jsou také nízkokalorické a nasycující. Zapečené brambory jsou vynikajícím způsobem, jak do své stravy zařadit více brambor. Navíc díky variabilitě přípravy se dá pokaždé docílit jiné chuti, takže nikdy neomrzí.

Zapečené brambory se nejčastěji připravují v troubě. Postup by měl být následující:

  1. Oloupejte brambory a nakrájejte je na plátky o tloušťce asi 5 mm.
  2. Brambory dejte do misky a přidejte olej, sůl a koření dle chuti (například tymián, rozmarýn, česnek). Brambory dobře promíchejte, aby se olej a koření rovnoměrně rozložily.
  3. Vložte brambory do zapékací misky nebo na plech vyložený pečícím papírem.
  4. Pečte v troubě předehřáté na 200 °C asi 25-30 minut, nebo dokud nejsou brambory zlatavě hnědé a měkké. Občas brambory promíchejte, aby se pekly rovnoměrně.

Podle preferencí můžete přidat do bramboru i jiné koření nebo zeleninu jako cibuli nebo papriku. Můžete také přidat na konci pečení na brambory nasekanou cibuli nebo strouhaný sýr pro extra chuť.

Někteří lidé dávají brambory ještě krátce pod gril, aby se na nich vytvořila křupavá kůrčička.

Zapečené brambory se často podávají jako příloha k masu nebo jako samostatný pokrm. Můžete je také smíchat s rajčaty, paprikou nebo jinou zeleninou a přidat trochu smetany nebo jogurtu pro vytvoření bramborového salátu.

V závěru lze říci, že zapečené brambory jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá jednoduchý a chutný pokrm. Příprava je rychlá a snadná, a navíc se dá kreativně přistupovat ke koření, takže každá porce bude jiná. Může se stát, že se stanou vaším oblíbeným jídlem, které se bude hodit jako příloha nebo samostatný pokrm. Navíc jsou zdravé a nasycující, takže můžete jíst s klidem. Není se čemu divit, že jsou tak oblíbené po celém světě.