img

Knižní příběhy, které vás pohltí

Knižní příběhy, které vás pohltí

Milujete knihy, ale už vám dochází tipy na takové, které by vás jednoznačně zaujaly? Dnes se podíváme na několik knih, které nejen u žen sklidily ohromný úspěch a kdo ví – třeba vás zmíněné příběhy zaujmou natolik, že se do knihy začtete také. A nebojte – rozuzlení zde rozhodně psát nebudeme, abychom vás nepřipravili o skvělý zážitek z četby.

Pevné pouto

Možná budete znát spíše filmové zpracování, ale pokud se vám líbilo a rádi byste si tento zajímavý příběh vychutnaly ještě jednou, pak po knížce rozhodně sáhněte. Na rozdíl od filmu vysvětluje mnoho faktů, zajímavostí a příběh probírá více do hloubky. Je navíc bohatší o vyprávění života “poté”, takže se nebojte, že byste se v knize nedozvěděly nic nového, co už znáte z filmu.

Příběh pojednává o malé dívce, která miluje fotografování a cestou ze školy se jednoho dne ztratí. Podezření padá na všechny, ale obzvlášť podivně se chová soused rodiny zmizelé dívky. Co se s ní vlastně stalo a jak příběh dopadne? To se dočtete na stránkách knihy, která vás rozhodně nenechá ani na okamžik vydechnout. Sledujte příběh silného pouta mezi otcem a dcerou, které dokáže opravdové zázraky.

Hvězdy nám nepřály

Opět se jedná o knižní předlohu ke stejnojmennému filmu, ale jak už to tak bývá – kniha je mnohem propracovanější a dovolí vám lépe se ponořit do děje pomocí myšlenek obou hlavních aktérů. Těmi je mladá dívka a kluk, kteří se spolu seznámili na speciálním sezení pro osoby se smrtelnou nemocí. Oba se učí chápat svět takový, jaký je a užít si jej, dokud mohou. Příběh je plný okamžiků, které vás přinutí se zamyslet a především vážit si svého života a zdraví. Velmi emotivní příběh můžete prožít na stránkách knihy společně s párem, který se rozhodl prožívat každý den naplno a především společně.

Deník Bridget Jonesové

Asi nikoho nepřekvapí, že tato kniha musí být zařazena do článku o doporučených literárních dílech pro ženy. Jde totiž o jakousi klasiku, kterou by každá žena měla znát. Příběh nešťastné Bridget Jonesové milují ženy po celém světě a ani vy jistě nebudete výjimkou. Ne nadarmo se tento příběh dočkal pokračování a to jak na filmovém plátně, tak v knižním světě. Pokud hledáte knihu, která vás pobaví, ale přitom nebude náročná na četbu, Deník Bridget Jonesové bude skvělou možností, po které byste měly sáhnout. Příjemný americký humor a nepřeberné množství trapasů, které Bridget prožije, pomohou rozzářit váš den.

Opravdová láska

Pokud dáváte před obsáhlými knihami přednost sbírkám menších příběhů a povídek, pak sáhněte po Opravdové lásce od Roberta Fulghuma. Jeho jedinečný smysl pro humor společně se skvělou prací slov vám otevřou neuvěřitelný svět humorných scén ze života zamilovaných. S Opravdovou láskou se rozhodně nudit nebudete.

kolik je znamení zvěrokruhu

kolik je znamení zvěrokruhu

Zvěrokruh, také známý jako zodiac, se skládá z 12 znamení. Každé znamení trvá přibližně měsíc a je spojeno s určitým obdobím během roku. Následující...

10 tipů na zábavu pro ženy

10 tipů na zábavu pro ženy

Život může být často hektický a plný stresu, ale je důležité najít čas pro sebe a užít si zábavu. Zábava nám pomáhá uvolnit se, zlepšit náladu a...