img

Knižní příběhy, které vás pohltí

5 července, 2019 | Zábava

Knižní příběhy, které vás pohltí

Milujete knihy, ale už vám dochází tipy na takové, které by vás jednoznačně zaujaly? Dnes se podíváme na několik knih, které nejen u žen sklidily ohromný úspěch a kdo ví – třeba vás zmíněné příběhy zaujmou natolik, že se do knihy začtete také. A nebojte – rozuzlení zde rozhodně psát nebudeme, abychom vás nepřipravili o skvělý zážitek z četby.

Pevné pouto

Možná budete znát spíše filmové zpracování, ale pokud se vám líbilo a rádi byste si tento zajímavý příběh vychutnaly ještě jednou, pak po knížce rozhodně sáhněte. Na rozdíl od filmu vysvětluje mnoho faktů, zajímavostí a příběh probírá více do hloubky. Je navíc bohatší o vyprávění života “poté”, takže se nebojte, že byste se v knize nedozvěděly nic nového, co už znáte z filmu.

Příběh pojednává o malé dívce, která miluje fotografování a cestou ze školy se jednoho dne ztratí. Podezření padá na všechny, ale obzvlášť podivně se chová soused rodiny zmizelé dívky. Co se s ní vlastně stalo a jak příběh dopadne? To se dočtete na stránkách knihy, která vás rozhodně nenechá ani na okamžik vydechnout. Sledujte příběh silného pouta mezi otcem a dcerou, které dokáže opravdové zázraky.

Hvězdy nám nepřály

Opět se jedná o knižní předlohu ke stejnojmennému filmu, ale jak už to tak bývá – kniha je mnohem propracovanější a dovolí vám lépe se ponořit do děje pomocí myšlenek obou hlavních aktérů. Těmi je mladá dívka a kluk, kteří se spolu seznámili na speciálním sezení pro osoby se smrtelnou nemocí. Oba se učí chápat svět takový, jaký je a užít si jej, dokud mohou. Příběh je plný okamžiků, které vás přinutí se zamyslet a především vážit si svého života a zdraví. Velmi emotivní příběh můžete prožít na stránkách knihy společně s párem, který se rozhodl prožívat každý den naplno a především společně.

Deník Bridget Jonesové

Asi nikoho nepřekvapí, že tato kniha musí být zařazena do článku o doporučených literárních dílech pro ženy. Jde totiž o jakousi klasiku, kterou by každá žena měla znát. Příběh nešťastné Bridget Jonesové milují ženy po celém světě a ani vy jistě nebudete výjimkou. Ne nadarmo se tento příběh dočkal pokračování a to jak na filmovém plátně, tak v knižním světě. Pokud hledáte knihu, která vás pobaví, ale přitom nebude náročná na četbu, Deník Bridget Jonesové bude skvělou možností, po které byste měly sáhnout. Příjemný americký humor a nepřeberné množství trapasů, které Bridget prožije, pomohou rozzářit váš den.

Opravdová láska

Pokud dáváte před obsáhlými knihami přednost sbírkám menších příběhů a povídek, pak sáhněte po Opravdové lásce od Roberta Fulghuma. Jeho jedinečný smysl pro humor společně se skvělou prací slov vám otevřou neuvěřitelný svět humorných scén ze života zamilovaných. S Opravdovou láskou se rozhodně nudit nebudete.