img

Pečujete o své vlasy správně?

Pečujete o své vlasy správně?

Ne každá z nás má to štěstí vlastnit bohaté husté vlasy, se kterými může různě experimentovat. Pokud i vy patříte k druhé straně mince, která má naopak vlasy řidší, vysušené či jinak poškozené, možná je načase se zamyslet, zda neděláte při péči o své vlasy něco špatně.

Jak často vlasy umývat

Hned na úvod si odpovíme na jednu z nejsložitějších otázek a tím je frekvence umývání vlasů. Ženy, které trápí časté maštění vlasů, většinou vlasy umývají o to častěji, což jim naopak může ještě více uškodit. Samozřejmě i zde platí, že každý z nás má individuální potřeby a každé vlasy se chovají jinak. Standardem však je, že bychom vlasy měly umývat dvakrát až třikrát týdně. Vše ale pochopitelně také záleží na používaném šampónu a kvalitě vlasů.

Pozor na časté používání fénu

Dnešní uspěchaná doba velmi často nutí ženy sahat po fénu, aby vlasy byly rychleji suché. Bohužel to ale přispívá k jejich přesušení a lámání. Ani vlasové žehličky na tom nejsou o moc lépe, a proto oboje doporučujeme používat s rozumem, a ne moc často. Používat byste měly ochranné vlasové oleje a spreje, které zabraňují vysušování a navíc vlasům dodají potřebnou výživu a lesk.

Nepoužívejte více přípravků najednou

Někteří možná péči o vlasy zanedbávají, jiní to s ní naopak přehánějí, aniž by tušili, že to je také špatná volba. Pokud jste si nakoupila několik druhů vlasových přípravků, rozhodně se je nesnažte používat všechny najednou. Během umývání vlasů použijte kromě šampónu například ještě kondicionér, ale už nepřetěžujte vlasy maskou. Tu při příštím umývání zkuste vyměnit za kondicionér. Je skvělé, že se snažíte o své vlasy pečovat co nejlépe, ale přehnaná péče jim rozhodně neprospívá.

Vybírejte správný šampón

Aktuální nabídka na trhu šampónů je pestrá, a proto není složité najít takový, který by vašim vlasům prospíval. Neplatí zde však pravidlo, že čím dražší přípravek, tím lepší. Každé vlasy reagují na použité prostředky jinak, a proto musíte zkoušet tak dlouho, dokud neobjevíte takový šampón, který by vám vyhovoval. Snažte se vyhnout šampónům, které obsahují silikon. My preferujeme čistě přírodní produkty Vivaco.

Většina výrobců se mu již také snaží vyhnout, ale bohužel stále jsou takové šampóny k dostání. Pozor také na takzvané suché šampóny, které stačí nastříkat do vlasů. Mnoho z nich sice vlasy osvěží, ale také jim dodá nepříjemný malý bílý prášek, který by v tmavých vlasech mohl vypadat jako lupy.

Roztřepené konečky

Časté fénování, žehlení a používání kartáčů vede k tomu, že se konečky vašich vlasů začnou nepříjemně třepit. Zachránit je může už jen kadeřník, který vlasy zastřihne, a nevzhledně vypadajících konečků vás tak zbaví. Vlasy byste si měla nechat z tohoto důvodu zastřihávat alespoň dvakrát ročně. Třepení ale můžete předejít i úpravou své stravy a doplněním vitamínu B.

Piercing a jeho tajemný svět

Piercing a jeho tajemný svět

Hele, víš co je česká verze piercingu? No přece propichování. A v poslední době se to stalo takovým módním výstřelkem, který už dobývá celý svět....

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Přichází léto, a s ním i čas ukázat výsledky naší poctivé práce ve fitku! Věříme si říct, že nic neslíbí vytvarovanou postavu lépe než sexy overaly....