img

Tři kroky, jak být šťastná

Tři kroky, jak být šťastná

Pokud hledáte univerzální recept na štěstí, musíme vás zklamat, protože ten skutečně neexistuje. Nejde lusknout prsty a zázrakem být z minuty na minutu tím nejšťastnějším člověkem na světě. To ale neznamená, že nemáte své štěstí ve svých rukou. Je mnoho způsobů, jak jít svému štěstí naproti, takže neváhejte a vydejte se na cestu společně s námi.

Změňte způsob vnímání okolního světa

Zapněte si televizi nebo rádio a ze všech stran se na vás nahrnou zprávy o dopravních nehodách, teroristických útocích a spousta dalších zpráv, které rozhodně k vašemu lepšímu dni nepřispějí. Ani špatné počasí nebo zpoždění vlaku nejsou to pravé, co by vás mohlo učinit šťastnými. To jsou situace, které nemůžete ovlivnit, a je třeba se s nimi jednoduše smířit. Co ale naopak změnit můžete, je způsob, kterým je přijmete. Zpozdil se vlak? Nevadí, aspoň máte více času na dočtení kapitoly.

Vyprodali vám v obchodě váš oblíbený parfém? Nevadí, máte skvělou možnost poznat nějaký nový. Nedívejte se na svět pesimistickým pohledem, i když ne vždy to je snadné. To, že budete vše kolem sebe vnímat negativně, vám v ničem neprospěje a nic to nezmění. Naopak to, že budete události brát takové, jaké jsou, najdete na nich jen to pozitivní a výrazně vám zlepší celý den. Vyzkoušejte si to a jeden den vnímejte události s úsměvem na rtech. Uvidíte, jak taková malá změna myšlení dokáže ovlivnit váš život.

Odřízněte se od negativních lidí

Každý z nás má ve svém okolí člověka, který dokáže během několika okamžiků projevit tolik negativních emocí, až se mu je podaří přenést i na vás. Takoví lidé si věčně na něco stěžují, nic není podle toho, jak by si přáli, všichni jsou proti nim a nic se jim nedaří. Většinou však sami málokdy něco udělají pro změnu k lepšímu, a tak se snaží alespoň svůj negativní postoj přenést na někoho dalšího, aby v tom nebyli zcela sami.

Vy ale o nic takového nestojíte a tito lidé jen zbytečně plýtvají vaší energií a dobrou náladou. Nekažte si den rozhovorem s takovými osobami a raději se jim vyhýbejte. Brzy zjistíte, že to byli právě oni, kdo vám způsoboval špatnou náladu a bránil vám v tom být šťastná.

Rozdávejte štěstí lidem kolem sebe

Jedním ze způsobů, jak být šťastná, je učinit šťastné osoby kolem vás. A nemusí se nutně jednat o velká dobročinná gesta. Postačí maličkosti, které dokážou vykouzlit na tváři úsměv. Poděkujte své kolegyni za to, že se přiklonila k vašemu názoru na poradě a obdarujte ji nějakou maličkostí nebo zajděte společně na oběd.

Překvapte svého přítele večeří při svíčkách nebo své rodiče pozváním na víkend. Způsobů, jak darovat štěstí druhým, je mnoho. Stačí i maličkosti, například odvezení starých dek do psího útulku nebo věnování stolních her dětskému domovu. Darujte štěstí a uvidíte, že se vám brzy vrátí zpět.

10 tipů jak budovat důvěru ve vztahu

10 tipů jak budovat důvěru ve vztahu

Důvěra je jako květina, kterou musíme pečlivě pěstovat, aby mohla krásně kvést. Bez důvěry, vztah může trpět a přestat růst. Ale když jsme ochotni...

Omluvil se květomluvou?

Omluvil se květomluvou?

Pro některé z nás je to nejkrásnější a nejromantičtější věc na světě. Je beze slov, plná vůně a barev. Jak si ale květinu vysvětlit „v...

5 sexuálních tabu

5 sexuálních tabu

Sex, erotika. Záležitosti, které asi zajímají každého. Rozdíl je jen v intenzitě zájmu a také pohledu na věc. Někteří o tom nedokáží mluvit,...