img

Tři kroky, jak být šťastná

Tři kroky, jak být šťastná

Pokud hledáte univerzální recept na štěstí, musíme vás zklamat, protože ten skutečně neexistuje. Nejde lusknout prsty a zázrakem být z minuty na minutu tím nejšťastnějším člověkem na světě. To ale neznamená, že nemáte své štěstí ve svých rukou. Je mnoho způsobů, jak jít svému štěstí naproti, takže neváhejte a vydejte se na cestu společně s námi.

Změňte způsob vnímání okolního světa

Zapněte si televizi nebo rádio a ze všech stran se na vás nahrnou zprávy o dopravních nehodách, teroristických útocích a spousta dalších zpráv, které rozhodně k vašemu lepšímu dni nepřispějí. Ani špatné počasí nebo zpoždění vlaku nejsou to pravé, co by vás mohlo učinit šťastnými. To jsou situace, které nemůžete ovlivnit, a je třeba se s nimi jednoduše smířit. Co ale naopak změnit můžete, je způsob, kterým je přijmete. Zpozdil se vlak? Nevadí, aspoň máte více času na dočtení kapitoly.

Vyprodali vám v obchodě váš oblíbený parfém? Nevadí, máte skvělou možnost poznat nějaký nový. Nedívejte se na svět pesimistickým pohledem, i když ne vždy to je snadné. To, že budete vše kolem sebe vnímat negativně, vám v ničem neprospěje a nic to nezmění. Naopak to, že budete události brát takové, jaké jsou, najdete na nich jen to pozitivní a výrazně vám zlepší celý den. Vyzkoušejte si to a jeden den vnímejte události s úsměvem na rtech. Uvidíte, jak taková malá změna myšlení dokáže ovlivnit váš život.

Odřízněte se od negativních lidí

Každý z nás má ve svém okolí člověka, který dokáže během několika okamžiků projevit tolik negativních emocí, až se mu je podaří přenést i na vás. Takoví lidé si věčně na něco stěžují, nic není podle toho, jak by si přáli, všichni jsou proti nim a nic se jim nedaří. Většinou však sami málokdy něco udělají pro změnu k lepšímu, a tak se snaží alespoň svůj negativní postoj přenést na někoho dalšího, aby v tom nebyli zcela sami.

Vy ale o nic takového nestojíte a tito lidé jen zbytečně plýtvají vaší energií a dobrou náladou. Nekažte si den rozhovorem s takovými osobami a raději se jim vyhýbejte. Brzy zjistíte, že to byli právě oni, kdo vám způsoboval špatnou náladu a bránil vám v tom být šťastná.

Rozdávejte štěstí lidem kolem sebe

Jedním ze způsobů, jak být šťastná, je učinit šťastné osoby kolem vás. A nemusí se nutně jednat o velká dobročinná gesta. Postačí maličkosti, které dokážou vykouzlit na tváři úsměv. Poděkujte své kolegyni za to, že se přiklonila k vašemu názoru na poradě a obdarujte ji nějakou maličkostí nebo zajděte společně na oběd.

Překvapte svého přítele večeří při svíčkách nebo své rodiče pozváním na víkend. Způsobů, jak darovat štěstí druhým, je mnoho. Stačí i maličkosti, například odvezení starých dek do psího útulku nebo věnování stolních her dětskému domovu. Darujte štěstí a uvidíte, že se vám brzy vrátí zpět.

Omluvil se květomluvou?

Omluvil se květomluvou?

Pro některé z nás je to nejkrásnější a nejromantičtější věc na světě. Je beze slov, plná vůně a barev. Jak si ale květinu vysvětlit „v...

5 sexuálních tabu

5 sexuálních tabu

Sex, erotika. Záležitosti, které asi zajímají každého. Rozdíl je jen v intenzitě zájmu a také pohledu na věc. Někteří o tom nedokáží mluvit,...