img

Jak připravit pleť na nadcházející léto

Jak připravit pleť na nadcházející léto

Léto se nezadržitelně blíží, a tak je potřeba připravit pleť na sluneční paprsky. UV záření je samozřejmě silnější u moře, ale ani v našem prostředí není dobré ho podcenit. Proto ti přinášíme několik tipů, díky kterým dosáhneš zdravějšího a krásnějšího opálení.

Vitamín C a betakaroten

Ideálně aspoň několik týdnů před létem nebo dovolenou u moře je potřeba doplnit zásoby vitamínu C a betakarotenu. Vitamín C působí jako antioxidant, chrání pleť proti předčasnému stárnutí, vypíná ji a projasňuje.

Díky betakarotenu zase získáš přirozenější opálení. Tento vitamín je obsažen v mrkvi nebo rajčatech, ale silnější a rychlejší účinky mají doplňky stravy s betakarotenem. Vitamín C se doporučuje nejen konzumovat, ale i aplikovat přímo na pleť. 🙂

Na trhu je spousta sér, gelů nebo kapslí, záleží, která forma ti bude nejvíc vyhovovat.

Peeling

V každém věku a v každém ročním období pokožka potřebuje pravidelný peeling a při přípravě na léto je to naprostá nezbytnost. Pleť, která je vyčištěná a zbavená odumřelých buněk, se nejen lépe opaluje, ale celkově je zdravější, jemnější a hezčí.

Nabízí se spousta možností od domácích peelingů přes kupované až po návštěvu kosmetického salonu, kde ti udělají klasický i chemický peeling. Pro začátek zkus třeba peeling Vivaco, od českého výrobce přírodní kosmetiky.

Skvělý peeling si můžeš připravit i doma

Je potřeba chodit do solária?

Solárium v rozumné míře tvoji pokožku pomůže připravit na přírodní slunce. Začít bys ale měla hodně pozvolna, záleží na tvém typu pleti a typu solária. Hodně světlým typům na začátku stačí zhruba 5 minut a pak je možné pobyt prodlužovat.

Určitě nezapomeň na speciální krémy určené přímo na tento typ opalování a vyber si solárko s příjemnou a zkušenou obsluhou, která ti ráda poradí.

Výživa, hydratace a ochranný faktor

Opalovací krémy jsou už jen třešničkou na dortu, bez přípravy by tak dobře nefungovaly. Teď už máš ale jistotu, že je tvoje pokožka dobře vstřebá. Nejvyšší faktor používej na obličej jizvy a další citlivá místa.

Zákeřné bývají první sluneční paprsky a pak samozřejmě ty v tropech a subtropech nebo vysoko v horách. V těchto případech se minimálně na začátku doporučuje SPF 50. Později už ti bude nejspíš stačit třicítka, záleží na tom, jak dobře se opaluješ.

V ČR budou ideální oleje a krémy s ochranným faktorem od 8 do 20.

Jsou i další možnosti, jak zvýšit odolnost a pevnost pokožky než léto naplno vypukne , například laser, plazma apod. Budeme rádi, když nám dáš vědět, jestli si některý z našich tipů vyzkoušela a co zaručeně funguje tobě.

Nezapomeň ani na doplňky, které vypadají stylově a zároveň chrání před sluníčkem

Přírodní kosmetické produkty na opalování

Ať už se rozhodneš pro jakoukoli variantu určitě si nezapoměň pořídit vhodnou kosmetiku tak, aby tvá pokožka byla stále zdravá a krásná. Pokud je to možné zvol raději čistou přírodní kosmetiku bez zbytečné chemie.

U nás v redakci preferujeme produkty českého výrobce Vivaco, který se přesně na tuto kosmetiku zaměřuje. Podívej se na to sama, tohle určitě stojí za to. V jejich nabídce najdeš vše potřebné v té nejlepší přírodní kvalitě.

Česká přírodní kosmetika na opalování Vivaco

Kam dál?

Piercing a jeho tajemný svět

Piercing a jeho tajemný svět

Hele, víš co je česká verze piercingu? No přece propichování. A v poslední době se to stalo takovým módním výstřelkem, který už dobývá celý svět....

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Overaly na léto? Rozhodně Ano!

Přichází léto, a s ním i čas ukázat výsledky naší poctivé práce ve fitku! Věříme si říct, že nic neslíbí vytvarovanou postavu lépe než sexy overaly....