img

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

8 července, 2019 | Rady a tipy

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Určitě to znáte, kdy jste strávily na sluníčku hodně času a místo hnědé pokožky jste se dočkaly tak akorát loupání kůže. Stará pokožka, která je poškozená UV zářením, si musí udělat nové místo. Jenže co my s tím?

Oddálit loupání nebo se mu úplně vyhnout lze. Zásadní je ale dostatečná hydratace pokožky nejen po opalování, ale už i před ním. Pravidelné dodávky vláhy minimalizují svědění, podráždění a především viditelnost odumřelé kůže. Pokud chcete loupání předejít úplně, zvláčňujte pokožku po každém slunění. Ve sprše také používejte šetrná hydratační mýdla, která nedráždí vaši pokožku.

Pokud i přes to se začnete loupat, v žádném případě neodstraňujte suché šupinky násilím. Odhalená kůže je potom více náchylná ke vzniku infekce.

nejsirsi nabidka v CR 6

Peelingu řekněte sbohem

Regeneraci kůže podpoříte také aplikací kokosového nebo olivového oleje. Nejlepší je jej aplikovat před spaním i ihned ráno. Na peeling v tomto období můžete zapomenout – vrchní vrstvu totiž obrousí, a proto kůže rychleji vybledne. Ideální čas na peeling je dostatečný čas před daným sluněním či dovolenou, kdy se už v tuto chvíli zbavíte odumřelých buněk.

Přírodní první pomoc

Naprosto zásadní je vyhnout se spálení – v takovém případě se výraznému loupání, zejména na ramenou, prostě nevyhnete. Ale pokusit se o to přeci jen můžete. Okamžitou úlevu pro vaši spálenou pokožku poskytne studená sprcha. Suchost svědění zmírní vlažná lázeň s ovesnými vločkami.

brand-745x100-1493717091.jpg