img

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Určitě to znáte, kdy jste strávily na sluníčku hodně času a místo hnědé pokožky jste se dočkaly tak akorát loupání kůže. Stará pokožka, která je poškozená UV zářením, si musí udělat nové místo. Jenže co my s tím?

Oddálit loupání nebo se mu úplně vyhnout lze. Zásadní je ale dostatečná hydratace pokožky nejen po opalování, ale už i před ním. Pravidelné dodávky vláhy minimalizují svědění, podráždění a především viditelnost odumřelé kůže. Pokud chcete loupání předejít úplně, zvláčňujte pokožku po každém slunění. Ve sprše také používejte šetrná hydratační mýdla, která nedráždí vaši pokožku.

Pokud i přes to se začnete loupat, v žádném případě neodstraňujte suché šupinky násilím. Odhalená kůže je potom více náchylná ke vzniku infekce.

Peelingu řekněte sbohem

Regeneraci kůže podpoříte také aplikací kokosového nebo olivového oleje. Nejlepší je jej aplikovat před spaním i ihned ráno. Na peeling v tomto období můžete zapomenout – vrchní vrstvu totiž obrousí, a proto kůže rychleji vybledne. Ideální čas na peeling je dostatečný čas před daným sluněním či dovolenou, kdy se už v tuto chvíli zbavíte odumřelých buněk.

Přírodní první pomoc

Naprosto zásadní je vyhnout se spálení – v takovém případě se výraznému loupání, zejména na ramenou, prostě nevyhnete. Ale pokusit se o to přeci jen můžete. Okamžitou úlevu pro vaši spálenou pokožku poskytne studená sprcha. Suchost svědění zmírní vlažná lázeň s ovesnými vločkami.

Vliv saunování na lidské zdraví

Vliv saunování na lidské zdraví

Saunování má řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Může pomoci snížit napětí, zlepšit krevní oběh, posílit imunitní systém a také snížit riziko...

Co dělat se suchými a popraskanými rty

Co dělat se suchými a popraskanými rty

Suché a popraskané rty jsou velmi častým problémem, který může být způsoben několika faktory, jako je suchý vzduch, nedostatečné množství tekutin...