img

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Určitě to znáte, kdy jste strávily na sluníčku hodně času a místo hnědé pokožky jste se dočkaly tak akorát loupání kůže. Stará pokožka, která je poškozená UV zářením, si musí udělat nové místo. Jenže co my s tím?

Oddálit loupání nebo se mu úplně vyhnout lze. Zásadní je ale dostatečná hydratace pokožky nejen po opalování, ale už i před ním. Pravidelné dodávky vláhy minimalizují svědění, podráždění a především viditelnost odumřelé kůže. Pokud chcete loupání předejít úplně, zvláčňujte pokožku po každém slunění. Ve sprše také používejte šetrná hydratační mýdla, která nedráždí vaši pokožku.

Pokud i přes to se začnete loupat, v žádném případě neodstraňujte suché šupinky násilím. Odhalená kůže je potom více náchylná ke vzniku infekce.

Peelingu řekněte sbohem

Regeneraci kůže podpoříte také aplikací kokosového nebo olivového oleje. Nejlepší je jej aplikovat před spaním i ihned ráno. Na peeling v tomto období můžete zapomenout – vrchní vrstvu totiž obrousí, a proto kůže rychleji vybledne. Ideální čas na peeling je dostatečný čas před daným sluněním či dovolenou, kdy se už v tuto chvíli zbavíte odumřelých buněk.

Přírodní první pomoc

Naprosto zásadní je vyhnout se spálení – v takovém případě se výraznému loupání, zejména na ramenou, prostě nevyhnete. Ale pokusit se o to přeci jen můžete. Okamžitou úlevu pro vaši spálenou pokožku poskytne studená sprcha. Suchost svědění zmírní vlažná lázeň s ovesnými vločkami.

4 tipy na efektivní home office

4 tipy na efektivní home office

Velká část populace se s termínem home office určitě setkala mnohokrát, ale pravděpodobně se většině o práci z domova mohlo jen zdát. Do nedávna...

Připravte se na pracovní pohovor

Připravte se na pracovní pohovor

Jdete se ucházet o nové pracovní místo a jste zbytečně nervózní? Věřte, že v takové situaci je asi každý, ale někteří vědí, jak se připravit tak,...

5 tipů na zábavu online

5 tipů na zábavu online

Čas se táhne, všechny povinnosti hotové a nuda začíná být ubíjející. Pravděpodobně jste už vyzkoušela všechno. V televizi běží pouze nudné zprávy a...