img

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Co dělat, když se po opalování začnete loupat?

Určitě to znáte, kdy jste strávily na sluníčku hodně času a místo hnědé pokožky jste se dočkaly tak akorát loupání kůže. Stará pokožka, která je poškozená UV zářením, si musí udělat nové místo. Jenže co my s tím?

Oddálit loupání nebo se mu úplně vyhnout lze. Zásadní je ale dostatečná hydratace pokožky nejen po opalování, ale už i před ním. Pravidelné dodávky vláhy minimalizují svědění, podráždění a především viditelnost odumřelé kůže. Pokud chcete loupání předejít úplně, zvláčňujte pokožku po každém slunění. Ve sprše také používejte šetrná hydratační mýdla, která nedráždí vaši pokožku.

Pokud i přes to se začnete loupat, v žádném případě neodstraňujte suché šupinky násilím. Odhalená kůže je potom více náchylná ke vzniku infekce.

Peelingu řekněte sbohem

Regeneraci kůže podpoříte také aplikací kokosového nebo olivového oleje. Nejlepší je jej aplikovat před spaním a ihned ráno. Na peeling v tomto období můžete zapomenout – vrchní vrstvu totiž obrousí, a proto kůže rychleji vybledne. Ideální čas na peeling je dostatečný čas před daným sluněním či dovolenou, kdy se už v tuto chvíli zbavíte odumřelých buněk.

Přírodní první pomoc

Naprosto zásadní je vyhnout se spálení – v takovém případě se výraznému loupání, zejména na ramenou, prostě nevyhnete. Ale pokusit se o to přeci jen můžete. Okamžitou úlevu pro vaši spálenou pokožku poskytne studená sprcha. Suchost svědění zmírní vlažná lázeň s ovesnými vločkami.

Kvalitní přírodní opalovací kosmetika

Vivaco nabízí širokou škálu přírodních opalovacích krémů s ochrannými faktory (SPF). Pro prevenci před spálením pokožky je klíčové vybrat krém s odpovídajícím SPF hodnotou dle vašeho typu pleti a intenzity slunečního záření. Aplikujte opalovací krém rovnoměrně a dostatečně na celé tělo a pravidelně ho obnovujte po koupání nebo zpocení.

Česká přírodní kosmetika na opalování Vivaco

Pokud dojde k mírnému spálení pokožky, je důležité ji co nejvíce uklidnit a hydratovat. Zde můžete využít opalovací produkty Vivaco s obsahem aloe vera, která má zklidňující účinky na pokožku. Nanášejte tento krém nebo gel s aloe vera na postižené místo, aby se pokožka uklidnila a podpořil se proces hojení.

V případě silného spálení nebo vzniku puchýřů je lepší vyhledat lékařskou pomoc a dodržovat lékařské rady pro správnou péči o popáleniny.

Zvolením přírodní opalovací kosmetiky Vivaco se můžete těšit na produkty s přírodními ingrediencemi, které respektují vaši pokožku i životní prostředí. Nezapomeňte však, že žádná kosmetika nenahradí zodpovědné chování na slunci a vhodné opatření k ochraně pokožky.

Kam dál?

Proč mi váha stojí na místě?

Proč mi váha stojí na místě?

Ahoj přátelé, věrní fanoušci a všichni, kdo máte rádi pohyb! V poslední době se nám kumuluje spousta dotazů na téma váhového úbytku. Protože každý...

Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat

Saunování je skvělý způsob, jak se účinně zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu i duši. Chceš-li z toho vyždímat maximum a vyhnout se přitom...